Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Po nedávno medializovaných informáciách, týkajúcich sa pracovných podmienok v čínskych výrobných továrňach, ktoré sú súčasťou dodávateľského reťazca okrem iných technologických firiem ako Microsoft alebo Motorola aj spoločnosti Apple, dnes firma vydala jasný signál smerom k prešetreniu údajných neľudských podmienok, ktoré musia tamojší pracovníci znášať.

Apple v pondelok oficiálne zverejnil nasledujúce vyhlásenie:

The Fair Labor Association (FLA), bude na žiadosť spoločnosti Apple vykonávať špeciálne dobrovoľné audity finálnych dodávateľov firmy Apple, vrátane továrni Foxconn v čínskych mestách Shenzen a Chengdu. Tím expertov na čele s prezidentom spomínanej asociácie, Auret van Heerdenom začali vyšetrovanie v zariadení Shenzen, ktoré je známe aj ako mesto Foxconn.

Foxconn

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook pre média povedal:

Sme presvedčení, že všetci pracovníci nech sú kdekoľvek majú právo na bezpečné a spravodlivé pracovné prostredie, preto sme požiadali asociáciou FLA o nezávislé kontroly u našich najväčších dodávateľov. V súčasnosti už prebiehajú kontroly, ktoré sú svojím rozsahom a zameraním bezprecedentné v elektronickom priemysle. Oceňujeme prístup asociácie FLA v súvislosti s prijatím neobvyklých krokov na ceste k identifikácii problémových továrni.

Firma Apple ďalej uviedla, že FLA bude vykonávať osobné pohovory týkajúce sa pracovných podmienok s tisíckami pracovníkov spoločnosti Foxconn, a že dotknutí dodávatelia sa zaviazali k plnej spolupráci s pracovníkmi FLA. Apple očakáva, že výsledky a odporúčania týkajúce sa daných auditov by mohli byť na oficiálnych stránkach FLA zverejnené už začiatkom marca tohto roka.

Tagged with →  
Share →