Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple Letter to CustomersApple sa k problémom s novou aplikáciou Mapy vyjadril pred niekoľkými dňami, keď jednej zo svojich spriaznených webstránok poskytol vyhlásenie, v ktorom vysvetlil, že nová aplikácia prináša okrem inovácií aj nedostatky, no inžinieri na ich odstránení intenzívne pracujú. K celej situácii sa v piatok 28. septembra vyjadril aj samotný CEO Apple, Tim Cook. Ten sa prostredníctvom tradičného „otvoreného listu zákaznikom“ hlboko ospravedlnil za frustráciu v súvislosti s používaním nových máp. Podľa jeho slov sa Apple snaží, aby boli všetky produkty Apple prvotriednej kvality, no v prípade nových máp sa im tento záväzok dodržať nepodarilo. Zatiaľ čo sa budú inžinieri snažiť nové mapy dotiahnuť do dokonalosti, Cook používateľom iOS 6 odporúča skúsiť mapové riešenia tretích strán, ktoré sú dostupné v App Store, ako Bing, MapQuest a Waze alebo si prostredníctvom aplikácie Safari vytvoriť na pracovnej ploche záložku Google či Nokia máp.

Našim zákazníkom,

v Apple sa snažíme vytvárať produkty svetovej kvality, ktoré našim zákazníkom poskytnú iba tie najlepšie zážitky. V súvislosti s minulotýždňovým vydaním nových Máp sa nám tento záväzok dodržať nepodarilo. Našim zákazníkom sa hlboko ospravedlňujeme za frustráciu a robíme všetko preto, aby boli Mapy lepšie.

Mapy sme priniesli spolu s prvou verziou iOS. Postupom času sme našim zákazníkom chceli priniesť čoraz lepšie mapy, ktoré by zahrňali turn-by-turn navigáciu, hlasovú integráciu, funkciu Flyover a vektorové vrstvy. V tejto súvislosti sme museli vytvoriť od základov novú verziu Máp.

V súčasnosti existuje viac ako 100 miliónov iOS zariadení, ktoré využívajú nové Apple Mapy a každý deň pribúdajú ďalšie. V priebehu týždňa, iOS používatelia hľadali s novými mapami takmer pol miliardy miest. Čím viac budú naši zákazníci nové mapy využívať, tým lepšie a my si veľmi vážime akúkoľvek spätnú väzbu.

Zatiaľ čo budeme vylepšovať nové Mapy, môžte si z App Store stiahnuť alternatívne aplikácie, ako Bing, MapQuest a Waze, alebo využite Google či Nokia mapy na ich webstránkach a vytvorte si ikony ich web aplikácií na vašej pracovnej ploche.

Všetko čo v Apple robíme, je zamerané na to, aby naše produkty boli najlepšie na svete. Vieme, že to od nás očakávate a budeme non-stop pracovať na tom, aby boli naše mapy na neuveriteľne vysokej úrovni.

Tim Cook

CEO Apple

Tagged with →  
Share →