Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Microsoft Surface sa na pulty predajní dostal koncom uplynulého mesiaca. Niekoľko dní pred oficiálnym spustením predaja sa v médiách objavil prvý reklamný spot a v oficiálnom online obchode sme si mohli pozrieť ceny RT modelov. Microsoft sa rozhodol ponúkať 32 GB verziu tabletu za 499 dolárov a mnohí jeho fanúšikovia sa začali radovať, ako Microsoft opäť tromfol Apple. Ten predsa ponúka za túto cenu iba 16 GB verziu iPadu. Prvým majiteľom však radosť z dvojnásobnej kapacity oproti Applu nevydržala príliš dlho. File Explorer totiž v prípade 32 GB modelu hlási iba 16 GB voľného miesta, majitelia 64 GB modelu majú reálne k dispozícii iba 46 GB. Pýtate sa ako je to možné? Microsoft všetko vysvetľuje prostredníctvom jednoduchej tabuľky, ktorá sa na ich webe objavila krátko po spustení predaja.

Microsoft Surface Disk Space

Kým 16 GB verzia iPadu používateľovi reálne ponúka 13,8 GB voľného priestoru (systém iOS zaberá približne 2,2 GB), Windows RT so všetkými systémovými aplikáciami v tablete Surface zhltne 16 GB a teda používateľ má k dispozícii iba spomínaných 16 GB. Rovnaký scenár sa opakuje aj v prípade 64 GB verzie tabletu od firmy Microsoft.

Zákazník teda aj v prípade iPadu aj v prípade tabletu Surface od Microsoftu dostane za svojich 499 $ iba 16 GB pamäte. Majitelia Surface síce majú k dispozícii slot pre microSD kartu, ale tu môžu ukladať iba multimédia – aplikácie sem nedostanú. Ďalším ťahákom mal byť predinštalovaný kancelársky balík Office Home & Student 2013, ten však vzhľadom k licenčným podmienkam nemôžu využiť firemní zákazníci.

Tagged with →  
Share →