Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na dnešný deň 4.11.2011 o 10:00 hodine miestneho času (u nás o 15:00 hod) je naplánované slávnostné otvorenie vlajkovej lode medzi Apple Store obchodmi v Spojených štátoch amerických, ktorý sa nachádza na Piatej Avenue v Manhattane na východnom pobreží v štáte New York. Táto charakteristická sklenená stavba v tvare kocky sa pôvodne skladala z 90 sklenených tabúľ, no po novom by sa mala skladať už iba z 15 tabúľ, čo nám dáva 6-násobne väčší rozmer jednej tabule oproti pôvodnej veľkosti.

Apple Store NY 5th Avenue

Namiesto šiestich vedľa seba umiestnených radov sklenených tabúľ (viď pôvodné foto), budú na novej kocke iba tri vedľa seba umiestnené sklenené tabule, ktoré pôjdu od základov až po strop. Ten bude tvorený rovnako iba trojicou sklenených tabúľ.

Apple Store 5th Avenue

 

Rekonštrukcia sa začala v júni tohto roku s plánovaným rozpočtom 6,6 milióna amerických dolárov a týka sa samotnej sklenenej kocky, interieru ale aj exteriéru známeho obchodu. Celá rekonštrukcia je zahalená rúškom tajomstva, keďže kocka bola do dnešného dňa pokrytá bielou fóliou. Apple tak chce zachovať moment prekvapenia a veľkoleposti podobne, ako to robí pri predstavovaní svojich nových produktov.

Tagged with →  
Share →