Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Majitelia iZariadení majú k dispozícii aktualizáciu iOS 6.1.3, ktorá mala po dlhšom čase priniesť riešenie problému s bezpečnostnou medzerou ochranného kódu. Prostredníctvom nej sa ktokoľvek mohol bez väčšej námahy dostať k citlivým údajom na zakódovanom iZariadení. Problém sa objavil v iOS 6.1.1 a vo všeobecnosti sa očakávalo, že oprava príde už v iOS 6.1.2. Apple ale v tom čase musel „hasiť“ problém s kalendárom služby Microsoft Exchange, ktorý spôsoboval enormnú sieťovú aktivitu a zníženú výdrž batérie. Zdá sa však, že aktualizácia iOS 6.1.3 rieši problém s ochranným kódom len čiastočne – niekoľko hodín po jej sprístupnení, sa hackerom podarilo ochranu kódom opäť prelomiť. Problém sa tentoraz týka iba majiteľov iPhonu 4. Pre úplnosť informácie je potrebné spomenúť, že najnovšia verzia systému iOS prináša aj opravy chýb a vylepšené mapy pre japonských používateľov.

iPhone 5 Passcode

iOS 6.1.3 prináša okrem vyššie spomenutých, aj niekoľko ďalších noviniek. Tie sa týkajú poslednej neobmedzenej Jailbreak úpravy od tímu hackerov s krycím názvom Evad3rs. Tesne pred sprístupneným doposiaľ najúspešnejšej JB utility, hackeri informovali o piatich bezpečnostných chybách v iOS 6.1 (6.1.1 aj 6.1.2), vďaka ktorým bola utilita Evasi0n kompatibilná s takmer všetkými súčasnými iOS zariadeniami (vrátane iPhonu 5, iPadu 4 a iPadu mini). Apple po vydaní iOS 6.1.3 priznal, že na štyri z piatich spomínaných bezpečnostných medzier ho upozornil práve Jailbreak od Evad3rs. Tie boli v iOS 6.1.3 odstránené, preto je Evasi0n po aktualizácii na iOS 6.1.3 nefunkčný. Ak si teda chcete Jailbreak zachovať, určite svoj iGadget na šesť jedna trojku neaktualizujte!

Najčerstvejšia informácia v súvislosti s iOS 6.1.3 hovorí o značnom poklese výdrže batérie. Problém s výdržou sa na zahraničných portáloch objavuje v o niečo menšom meradle ako v minulosti, je však signifikantný a určite nejde o náhodné prípady. Ak náhodou po aktualizácii na iOS 6.1.3 evidujete zníženú výdrž batérie, riešením môže byť tzv. tvrdý reštart (stlačené tlačidlo Home + Power po dobu 10 sekúnd), alebo Resetovanie nastavení siete, v sekcii Resetovať, vo Všeobecných nastaveniach iOS zariadenia.

Tagged with →  
Share →