Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V App Store nenájdete príliš veľa aplikácií, ktoré spĺňajú funkciu prenosu súborov z/do iOS zariadenia. Mnohokrát však nastane situácia, keď si so svojim známym chcete vymeniť fotografiu, pesničku či kontakt na spoločného známeho. Áno existuje niekoľko spôsobov, ako to realizovať (SMS, iMessage, Whatsapp, Viber, email a pod.), no najnovšia verzia iOS aplikácie Bump prináša v tomto smere zaujímavé novinky.

Bump -> PC

Od svojho vzniku v roku 2009 si Bump prešiel relatívne dlhou cestou vývoja. Na začiatku dokázal prenášať iba kontakty, neskôr pribudla možnosť jednosmerne posielať fotografie do akéhokoľvek domáceho počítača a v týchto dňoch vychádza nová verzia, ktorá dokáže omnoho viac. Aj keď s obmedzeniami, no zjednodušene sa dá povedať, že váš iPhone (resp. Android smartfón) premení na prenosný flash disk.

Dnes sme aktualizovali webovú verziu aplikácie Bump na http://bu.mp, takže odteraz bude kompatibilná s ľubovoľným iOS resp. Android zariadením. To znamená, že okrem prenosu súborov medzi telefónmi, pribudne možnosť prenosu medzi telefónom a akýmkoľvek počítačom. Fotografie, videá, kontakty, súbory a všetko ostatné… Nie je potrebné nič nastavovať, stačí na svojom počítači navštíviť stránku http://bu.mp, na telefóne spustiť aplikáciu Bump a smartfónom klepnúť na klávese Space. Bump je odteraz vašim neobmedzeným USB flash diskom, ktorý bude všade s vami“, píše CEO spoločnosti, David Lieb na firemnom blogu.

Naozaj výhodou služby Bump je, že narozdiel od iných podobných metód zdieľania súborov (Dropbox, Box.net, Google Drive a pod.), Bump nevyžaduje žiadne zložité nastavenia ani registráciu a funguje multiplatformne. Stačí spustiť aplikáciu, na stolovom počítači navštíviť spomínanú webovú stránku a s mobilom jemne klepnúť na medzerníku. Jediným obmedzením je, že jednorázovo sa dá preniesť súbor resp. súbory s veľkosťou maximálne 30 MB. To však na prenos bežných typov (Word, iWork, MP3, JPG a pod.) súborov bohato stačí. Ak vás tento jednoduchý spôsob zdieľania súborov zaujal, bezplatnú aplikáciu Bump nájdete v App Store a webovú stránku http://bu.mp si uložte medzi obľúbené.

Bump (App Store)

Tagged with →  
Share →