Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Čoraz viac používateľov vníma svoje mobilné zariadenie, ako primárny zdroj zábavy. Naše najväčšie obrazovky v súčasnosti disponujú rozlíšením 4K alebo 8K. Spoločnosť Sharp chce preto zmeniť pohľad zákazníkov aj na malé obrazovky mobilných zariadení.

Sharp na tohtoročnom CES 2013 uviedol na trh nový IGZO displej, ktorého technológia je pozoruhodná z viacerých dôvodov. Tým najhlavnejším pre zábavný priemysel je, že má potenciál prekonať mobilné zariadenia firmy Apple, ktorá používa Retina displeje a možno ešte viac.

“IGZO je skutočne technológiou s vysokým rozlíšením – ponúka takmer štvornásobne rozlíšenie oproti Full HD 1080p.”, hovorí Mark Viken, viceprezident marketingového oddelenia pre Sharp v USA.

IGZO je zložený priehľadný polovodič (názov pochádza zo zloženia jeho plynu: oxid india, gallia a zinku), ktorý vyvinula spoločnosť Sharp spolu s firmou Corning Glass. Tá okrem iného vyrába tvrdené sklo Gorilla Glass, ktoré je súčasťou všetkých doterajších jablčných telefónov. Tranzistory IGZO sú podstatne menšie ako tie v bežných displejoch, to znamená, že dokážu vytvoriť oveľa väčšie rozlíšenie.

Sharp PN-K321 IGZO displej

Prvý smartphone, ktorý využíval technológiu IGZO bol uvedený na trh už v druhom polroku 2012 v Japonsku a Sharp tento pondelok predstavil aj 32 palcový displej, PN-K321, ktorého rozlíšenie je 3840 x 2160 pixelov, tiež známe ako ultra vysoké rozlíšenie (UHD – Ultra High Definition). Sharp konštatuje, že tento monitor je zároveň najtenším vo svojej kategórii, s hrúbkou len 35 mm.

Ďalšou veľkou výhodou IGZO technológie je jej výrazne vyššia energetická efektívnosť. To znamená, že budúcim mobilným zariadeniam nepridajú len obsah so skvelým rozlíšením, ale zariadenia ako také by mali vydržať na jedno nabitie dvakrát viac ako zvyčajne.

Tagged with →  
Share →