Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Tchajwanská stránka DigiTimes dnes prišla s informáciou, v ktorej sa hovorí o novej generácii obľúbených stolových počítačov iMac, ktorú by Apple mal údajne predstaviť v druhej polovici tohto roka. Nový iMac by mal byť podľa týchto informácií výrazne tenší, ľahší, svojim dizajnom by sa mal približovať súčasným ultra-tenkým LED televízorom a dokonca by mohol ako prvý z produktovej línie Mac ponúknuť anti-refelxné sklo na svojom displeji. Súčasťou nového zariadenia by dokonca mala byť aj Applom nedávno patentovaná ultra-tenká klávesnica so zdvihom jednotlivých tlačidiel iba 0,2 mm.

Apple iMac (model 2009)

Fámy prichádzajú z prostredia firmy G-Tech, výrobcu ochranných skiel pre produkty Apple, ktorá vraj v súvislosti so zvýšeným dopytom, musela zvýšiť produkciu skiel pre nový iPad zo súčasných 1,8 milióna kusov na 3 milióny kusov mesačne. Spoločnosť G-Tech údajne v blízkej dobe od svojho najväčšieho odberateľa – firmy Apple, očakáva objednávky na anti-reflexné sklo pre populárne all-in-one stolové počítače iMac.

Stolové počítače iMac prešli poslednou dizajnovo-hardvérovou aktualizáciou v októbri 2009. Počítače v tej dobe dostali do vienky väčšie uhlopriečky (21,5″ a 27″), tenší hlinikový dizajn a nové – výkonnejšie „vnútornosti“. V tejto súvislosti je celkom pravdepodobné, že Apple v tomto roku na trh ponúkne ich nástupcov.

Tagged with →  
Share →