Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Ubehlo len niekoľko dní od nedávnej akvizície, prostredníctvom ktorej Facebook získal populárnu foto aplikáciu Instagram (kúpna cena 1 miliarda $) a dnes na svojom blogu oznámil vydanie „zbrusu“ novej iOS aplikácie Facebook Camera. Čuduj sa svete, tá sa svojou funkcionalitou a vzhľadom veľmi nápadne podobá práve nedávno kúpenému Instagramu.

Facebook Camera - iOS app

Facebook Camera používateľovi umožní (rovnako ako v Instagrame) svoje fotografie jednoducho upravovať, orezávať,  pridávať k nim rôzne filtre, označkovať ich menovkami, či aktuálnou lokalitou a takto vylepšené fotky následne hromadne odosielať a zdieľať na sociálnej sieti Facebook. Odosielanie fotografií aplikácia zabezpečí automaticky bez nutnosti akéhokoľvek prihlasovania alebo povolenia, keďže si z Nastavení iPhonu sama zistí používateľov asociovaný Facebook účet. Používateľ bude mať tiež podobne ako v Instagrame možnosť  prezerať si všetky zdieľané fotografie svojich známych, vo forme akejsi jednoduchej časovej osi.

V podstate môžme povedať, že po tom ako Facebook odkúpil aplikáciu Instagram, po niekoľkých dňoch vydáva jej kópiu pod iným názvom. Instagram sa odteraz volá – Facebook Camera (momentálne je app dostupná iba v americkom App Store, v najbližšom čase by sa však mal objaviť aj u nás).

Tagged with →  
Share →