Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na zahraničných serveroch sa už začiatkom roka objavili neoverené informácie o tom, že nový iPad 3 by mohol byť predstavený už vo februári 2012. Správa prišla od japonského servera Macotakara, ktorý je dlhodobo známy šírením „zaručene“ overených Apple informácií. Tento krát o niečo poopravili svoje predchádzajúce tvrdenie a momentálne vraj vďaka zdrojom informácií, blízkym z prostredia dodávateľského reťazca ale aj zo samotnej firmy Apple upresnili dátum vydania iPadu 3 na začiatok marca tohto roka. Vo februári by sa však mala konať akási Apple „neobvyklá“ mediálna udalosť.

Na základe informácií od ázijských dodávateľov a zdroju blízkeho firme Apple som tvrdil, že Apple vo februári plánuje usporiadať „špeciálnu udalosť“ spojenú s predstavením iPadu 3. Ako sa však ukázalo, toto tvrdenie je pravdou iba z polovice. Apple vo februári síce plánuje mediálnu udalosť, no tá by nemala byť spojená s predstavením iPadu 3. Ten by mal byť predstavený v marci.

Čo sa týka predstavenia nového iPhonu 5, analytici zo spoločnosti Daiwa Securites očakávajú tento rok opäť tradičný termín predstavenia nového iPhonu na konferencii WWDC (Worldwide Developer Conference), ktorá by sa mala konať v priebehu júna tohto roka. Relatívne „neskoré“ predstavenie iPhonu 4S v roku 2011 (bol predstavený až na jeseň 2011), by malo byť iba akousi anomáliou a spoločnosť Apple by sa mala vrátiť k tradičnému letnému predstaveniu novej generácie svojho múdreho telefónu.

iPhone 5

Na stránkach MacRumors sa tiež objavili informácie o kalendári udalostí konferenčnej haly Moscone Center, v ktorej Apple každoročne usporadúva svoje mediálne prezentácie. V spomínanom kalendári je termín od 10. do 15 júna 2012 rezervovaný na „obchodné stretnutie“ – z čoho zahraniční pozorovatelia usudzujú, že v tomto termíne by sa mohla konať Apple konferencia WWDC 2012.

zdroj: MacTrast, MacRumors

Tagged with →  
Share →