Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Podľa očakávaní Apple predstavil aj inovované MacBooky Pro s Retina displejmi, ktoré do vienka dostali nové Intel Haswell procesory. Aktualizované prenosné počítače budú v Apple predajniach dostupné od dnešného dňa 22. októbra 2013. 13-palcová verzia bude oproti predchádzajúcim modelom o niečo tenšia a ľahšia. Výdrž batérie sa bude údajne pohybovať na úrovni 9 hodín. Väčšie 15-palcové modely získali okrem nových procesorov aj nové grafické karty od firmy Intel Crystalwell Iris Pro. Apple sľubuje 8-hodinovú výdrž batérie. Nové MacBooky budú disponovať aj technológiami Thunderbolt 2 a Wi-Fi 802.11ac, rýchlejšie vraj budú aj SSD jednotky.

Aktualizovaná základná 13-palcová verzia MacBooku Pro s Retina displejom a 4 GB operačnej pamäte bude stáť 1299 $, cena základného 15-palcového modelu sa bude začínať na úrovni 1999 amerických dolárov. Prehľad cien u našich západných susedov si môžte pozrieť na nasledujúcej fotografii.

MacBook Pro Retina 2013

Apple predstavil a upresnil niekoľko informácií aj o nových – dizajnovo kompletne prepracovaných modeloch pracovných staníc Mac Pro. Zástupcovia spoločnosti nás všetkých oboznámili s technickými parametrami. Podľa Applu tieto profesionálne stroje udávajú smer vývoja pracovných staníc budúcnosti. Výkon budú mať na starosti štvor, šesť, osem alebo dvanásť jadrové procesory Intel Xeon E5, ktoré budú disponovať 30 MB L3 cache a tiež treťou generáciou technológie PCI Express. O svižný chod sa tiež postará najrýchlejšia operačná pamäť DDR3 ECC s taktom 1866 MHz a priepustnosťou úctyhodných 60 GB/s. Operačná pamäť sa bude dať rozšíriť až do výšky 64 GB. Grafickú silu bude reprezentovať čip AMD FirePro s 12 GB pamäte GDDR5 VRAM. Mac Pro tak bude môcť zobrazovať obsah až na trojici displejov s rozlíšením 4K. Obraz sa bude dať prenášať pomocou HDMI 1.4 aj na trojicu televízorov so 4K rozlíšením. Používateľ bude mať k dispozícii štvoricu portov USB 3.0 a 6 portov Thunderbolt 2. generácie, dual gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0 a chýbať nebude ani Wi-Fi 802.11ac. Čerešničkou na torte bude maximálna hlučnosť 12 dB a až o 70 % nižšia spotreba energie, ako pri predošlej generácii Mac Pro.

Mac Pro 2013

Nové Mac Pro budú dostupné v decembri tohto roka  a ich cena sa bude začínať na úrovni 2999 $. Táto základná konfiguráciu bude obsahovať štvor-jadro Xeon s taktom 3,7 GHz, 12 GB operačnej pamäte, dvojitú grafickú kartu FirePro D300 so 4 GB grafickej pamäte a SSD jednotku s kapacitou 256 GB. Ceny v oficiálnom českom Apple Online Store si opäť pozrite na fotografii.

Share →