Šéf Nokie, Stephen Elop pri predstavovaní novej mapovej služby HERE, počas minulotýždňovej prezentácie uviedol, že jeho spoločnosť chystá bezplatné riešenie pre majiteľov iOS zariadení, v podobe HTML5 aplikácie, ktorá by sa mala v App Store objaviť v priebehu nasledujúcich týždňov. Ubehlo presne sedem dní a jeho slová sa potvrdili – v App Store sa objavila univerzálna iOS aplikácia s názvom HERE Maps, ktorá je kompatibilná so všetkými súčasnými iOS zariadeniami (iPad, iPhone, iPod touch).
Aplikácia, ktorá je naprogramovaná v prostredí HTML5, používateľovi poskytne lokalizačné služby s podporou offline funkcií a oproti riešeniu od firmy Apple, HERE Maps disponuje hlasovou navigáciou aj v režime „Chodec“, integráciou so sociálnou sieťou Facebook, históriou vyhľadávaných cieľov a informáciami o verejnej doprave (MHD).
„Je ťažké dosiahnuť uspokojivý vzhľad samotných máp – no spôsob, akým využívame technológie na určenie správnej polohy je revolučný“, uviedol šéf divízie pre lokalizačné služby a obchod, Michael Halbherr, ktorý je zodpovedný za službu Here. „Investovali sme a aj naďalej budeme investovať, aby sme vytvorili celosvetovo najlepšie lokalizačné služby, ktoré v súčasnej dobe nikto neponúka.“
Apple vs. Google vs. Nokia (klik)
Fini plánujú do svojich máp v najbližšej dobe integrovať aj 3D funkcie, podobné tým od Applu či Googlu. V tejto súvislosti získali kartografickú spoločnosť Earthmine, ktorá sa zaoberá práve troj-rozmerným mapovým riešením. Mapová služba je v súčasnej dobe okrem App Storu dostupná pre majiteľov mobilných zariadení so systémom Windows Phone, Android a tiež Mozilla Firefox OS.












