Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Taiwanský výrobca HTC dnes na mediálnej prezentácii v Londýne predstavil svoju novú vlajkovú loď medzi chytrými telefónmi. HTC One ponúka to najlepšie čo je v súčasnej dobe dostupné na trhu. Posúďte sami. O výpočtový výkon sa postará 4-jadrový procesor Snapdragon 600 s taktovacou frekvenciou 1,7 GHz, operačná pamäť je na úrovni 2 GB. Smartfón ponúka dvojicu reproduktorov pre plnohodnotné stereo audio a 4,7-palcový displej s plným HD rozlíšením 1920 x 1080 px (467 ppi), ktorý chráni tvrdené sklo Gorilla Glass 2.

HTC One

Samotné telo je vyrobené podobne ako v prípade iPhonu, z kvalitnej zliatiny hliníka, pričom telefón sa bude predávať v dvoch farebných prevedeniach – strieborná a čierna. Hrúbka zariadenia je 9,4 mm a jeho váha je 143 gramov (iPhone 5 – 112g/7,6mm). Čo sa týka softvéru, smartfón zvláda najnovšie používateľské rozhranie Sense 5, ktoré beží pod najnovšou verziou operačného systému Android 4.1.2 Jelly Bean.

HTC One Blink Feed

Na zadnej strane HTC One je optika so zbrusu novým 4 MPx fotografickým snímačom. HTC nazýva novú foto technológiu „UltraPixels“ (podobnú však ponúka Nokia pod názvom PureView) a tá vraj dokáže zosnímať o 300 % viac svetla ako tradičné foto snímače – prejaví sa to najmä pri fotografovaní s nízkou úrovňou svetla. Podobne ako v prípade Galaxy S III, smartfón HTC One dokáže zosnímať 5 snímok pred a 15 snímok po samotnom stlačení foto-spúšte. Používateľ má možnosť vybrať si najkvalitnejší záber práve zachytávanej scény. Popri fotografovaní je možné natočiť krátky 3-sekundový videoklip a vytvoriť „stop-motion“ animáciu. Zadná kamera bez problémov zvláda 360-stupňovú panorámu. Predná kamera dokáže zachytiť Full HD 1080p video. Samozrejmosťou je automatická stabilizácia obrazu pri oboch kamerách, o ktorú sa postarajú snímače pohybu – gyroskop, akcelerometer.

HTC One

HTC One disponuje batériou s kapacitou 2300 mAh (iPhone 5 ponúka batériu s kapacitou 1440 mAh), NFC, GPS, GLONASS (ruský družicový navigačný systém), Bluetooth 4.0, LTE a rýchlou 802.11ac Wi-Fi technológiou. Potenciálni zákazníci si budú môcť vybrať 32 alebo 64 GB kapacitu internej pamäte.

Webový portal The Verge ponúka prehľadnú tabuľku, prostredníctvom ktorej si môžte HTC One porovnať s tým najlepším (vrátane iPhonu 5), čo dnes ponúkajú ostatní výrobcovia mobilných zariadení. Telefón bude predávať celkovo 185 vybraných mobilných operátorov v 80 regiónoch.

Tagged with →  
Share →