Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Instagram je určite jednou z najpopulárnejších sociálnych služieb dnešných dní. Používatelia mobilných platforiem (iOS, Android a Windows Phone) majú možnosť prostredníctvom vydarenej aplikácie vytvárať a zdieľať svoje „umelecké“ fotky alebo krátke videá. Jedným zo zariadení, na ktorom však túto populárnu službu (ktorú mimochodom vlastní Facebook) oficiálne stále nenájdete, je iPad.

Túto medzeru sa pomerne úspešne darí vypĺňať hneď niekoľkým iOS vývojárom. Pomocou Instagram aplikácií tretích-strán je možné pohodlne zobrazovať fotky aj na veľkých obrazovkách jablčných placiek. Namiesto toho, aby ste strácali čas ich hľadaním, v nasledujúcich riadkoch vám prinášame štyri najvydarenejšie Instagram alternatívy pre iPad.

Flow for Instagram

Flow Instagram pre iPad

Aplikácia Flow svojim používateľským rozhraním veľmi pripomína oficiálnu iPhone appku. Vľavo sa nachádza prehľadné menu, v ktorom nechýbajú sekcie časová os, používateľský profil, obľúbené, záložky, preskúmať a vyhľadať. Fotografie sú usporiadané v mriežke, ktorou sa dá horizontálne listovať gestami, sprava doľava alebo naopak. Kliknutím na niektorú z fotiek sa záber zväčší a zobrazia sa všetky dostupné informácie, komentáre a lajky.

V nastaveniach Flow nájdeme niekoľko užitočných prepínačov. Zapnúť sa dá napríklad automatické prehrávanie videí, zobrazovanie používateľských mien pri každej fotografii v mriežke a pod. Flow ponúka základnú funkcionalitu zadarmo, ak si však používateľ chce odomknúť niekoľko prémiových funkcií (viac Instagram účtov, zmena farby používateľského prostredia a i.)  je potrebné si priplatiť 2,79 €.

Padgram

Padgram Instagram pre iPad

Padgram patrí medzi najpopulárnejšie Instagram alternatívy na iPade (obsahuje aj slovenčinu). Fotografie a videá sú podobne ako v predchádzajúcom prípade zobrazované v prehľadnej mriežke, ktorá môže byť zobrazená v režime portrait alebo v landscape. Po kliknutí na niektorej zo zmenšenín, sa fotografia resp. video zobrazí v plnej veľkosti so všetkými informáciámi. Záber je navyše možné lokálne uložiť do iOS zariadenia, alebo zdieľať na Facebooku, Twitteri, Pintereste, Tumbrl, Evernote, Pockete, Weibe a ďalších.

Vľavo sa opäť nachádza o niečo prepracovanejšie menu, v ktorom okrem štandardných Instagram položiek, nájdeme aj sekciu download, alebo Photos on Map, ktorá zobrazuje fotografie a videá od používateľov vo vašom okolí. Padgram tiež ponúka prehľadávanie najpopulárnejších záberov, či fotiek podľa kategórií – domáci miláčikovia, dievčatá, deti, jedlo, móda, autá, architektúra a podobne.

Padgram je v AppStore dostupný zadarmo s možnosťou platenia mesačných poplatkov za odstránenie reklám a pridanie niektorých VIP funkcií (viac účtov, sťahovanie videí a pod). Platiť sa však dá aj tzv. diamantmi, ktoré používateľ získa splnením rôznych úloh.

Retro for Instagram

Retro Instagram pre iPad

Retro ponúka na iPade plnú Instagram funkcionalitu. Po prihlásení sa, má používateľ k dispozícii všetky tradičné Instagram sekcie s možnosťou vyhľadávania hastagov, miest, populárnych záberov a videí.

Appka sa dá používať v režime na výšku alebo na šírku a ponúka tmavé alebo svetlé používateľské prostredie, zmenu pozadia, gestá pre najobvyklejšie funkcie, upozornenia a veľa ďalších funkcií. Retro, ktoré vyvíja Tiny Whale zo Singapuru je v AppStore dostupné zadarmo a bez otravných reklám. Prémiová verzia za 2,79 € sprístupní možnosť viacerých požívateľských účtov a sťahovanie fotografií a videí.

Instapad

Instapad Instagram pre iPad

Instapad je ďalšou Instagram alternatívou pre používateľov iPadu. Náhľady fotografií sú opäť zobrazované v mriežke a po kliknutí sa zobrazia v plnej veľkosti. Je tu však potrebné počítať so všade prítomnými reklamami. Tie sa dajú odstrániť kúpou Premium verzie za 2,79 €. Instapad Pro ponúka okrem odstránia reklamných banerov aj o niečo prepracovanejší dizajn používateľského rozhrania s dôrazom na Retina displej iPadu. Pribudnú tiež geo-lokačné služby, preklady komentárov, prezentácia záberov v režime full-screen, vyhľadávanie tagov a pod.

Používateľské prostredie Instapadu je o niečo menej vydarené, ako vo vyššie uvedených alternatívach. Každý záber sa dá komentovať, lajkovať alebo poslať vo forme pohľadnice. Instapad je v AppStore dostupný zadarmo, no odporúčame ho iba v tom prípade, ak ani jeden z vyššie uvedených titulov nespĺňa vaše očakávania.

Share →