Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Internetom sa každý deň šíria nové informácie, ktoré sa týkajú inovovaných produktov Apple. Z predošlích dní vieme, že nové MacBooky Pro by mali ponúknuť užší dizajn, procesory Ivy Bridge, super rýchle porty Thunderbolt a USB 3.0 a displej s HiDPI rozlíšením. Ak sa naplnia predpovede o nových „Retina-like“ displejoch, nové MacBooky budú potrebovať dostatočne výkonné graické karty.

Apple zrejme nové MacBooky Pro 2012 osadí grafickými kartami NVIDIA

Server The Verge prichádza s informáciou, že Apple sa tento rok plánuje opäť vrátiť k značke NVIDIA po tom, ako ju minulý rok vymenil za ATI (AMD). V prípade firmy Apple nejde o nič neobvyklé, tá si totiž vyberá výrobcu podľa aktuálnej ponuky a tiež prihliada k pomeru cena – výkon. Pre rok 2012 to bude zrejme NVIDIA s grafickými kartami zo série GeForce GT 600 s novou architektúrou Kepler. Podľa stránky 9to5mac by sa v prípade 15-palcového modelu MacBooku Pro malo jednať o GT650M. Vývojári totiž objavili referencie na túto grafickú kartu v OS X 10.8 Developer Preview.

Nová Kepler architektúra je vyrábaná 28 nm technológiou a NVIDIA ju predstavila len pred niekoľkými mesiacmi. V prípade jej nasadenia, by MacBooky Pro získali požadovaný nárast grafického výkonu, s minimálnym dopadom na výdrž batérie. Podľa dostupných benchmarkov si grafické karty z tejto série bez vážnejších problémov poradia s najnovšími hrami ako sú Crysis 2, či Mass Effect 3.

Grafické karty NVIDIA sa však s najväčšou pravdepodobnosťou zatiaľ dostanú iba do 15″ a 17″ modelov MacBookov Pro. O grafický výkon v 13-palcových modeloch by sa mal postarať nový procesor Ivy Bridge so vstavanou grafikou Intel HD 4000. Tá je zhruba o 30 % výkonnejšia ako HD 3000, v súčasnom modeli 13-palcového MacBooku Pro, či MacBooku Air.

Share →