Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Samostatná iOS aplikácia Google Maps sa v App Store objavila takmer po troch mesiacoch, od vydania iOS 6. Bežať by zatiaľ mala iba na iPhone, iPode touch – podpora pre iPad sa vraj objaví čoskoro. Majitelia iPhonov a iPodov tak konečne budú mať alternatívu k všeobecne kritizovaným iOS mapám od firmy Apple. Novinka síce neponúka plnú podporu pre tablety či offline mapy, ktoré majú dostupné majitelia Android zariadení, no tieto nedostatky by mali byť podľa zástupcov Googlu odstránené ešte do konca tohto roka (majú čo robiť).

Google tiež sprístupnil SDK (Software Development Kit), prostredníctvom ktorého môžu vývojári použiť mapové podklady od Googlu vo svojich iOS aplikáciách. Google mapy sa dajú do aplikácie vložiť jednoduchým URL odkazom, alebo sa ich funkcionalita môže prispôsobiť danej aplikácií pomocou API rozhrania.

Aplikácia je dostupná v 29 rôznych jazykových mutáciách a turn-by-turn navigácia je prístupná iba pre majiteľov iOS zariadení s procesormi A5 a A6 (iPhone 4S a iPhone 5). Pre zobrazenie ponuky stačí prejsť horizontálne dvoma prstami po obrazovke. Ak chcete firmu Google upozorniť na nepresnosť, stačí zatriasť zariadením a zobrazí sa potrebný formulár (funkciu je potrebné povoliť v nastaveniach).

Popis aplikácie v App Store:

Orientujte sa vo svete pomocou aplikácie Google Maps, ktorá je odteraz dostupná pre iPhone. Získate komplexné, presné a používateľsky jednoduché mapy, s funkciami ako Google vyhľadávanie lokality, hlasová navigácia, trasy hromadnej dopravy, Street View a ďalšie. Pomocou Google Maps objavíte miesta kde sa výborne najete, napijete, nakúpite alebo sa zabavíte – to všetko s hodnotením a názormi od ľudí, ktorým dôverujete (samotní používatelia). Po prihlásení máte k dispozícii funkciu ukladania obľúbených lokalít a na svojom telefóne máte rýchly prístup k histórii vyhľadávania a trasám, ktoré ste realizovali na vašom domácom počítači.

Vyhľadávanie

 • Nájdite adresu, miesto, firmy po celom svete s funkciou Google vyhľadávanie lokality
 • Objavte miesta, kde sa dá najesť, napiť, nakúpiť alebo sa zabaviť, to všetko s hodnotením a názormi z danej lokality
 • Prihláste sa a využite synchronizáciu vyhľadávania, trás a obľúbených lokalít medzi vašim počítačom a telefónom

Trasy

 • Získajte hlasovú turn-by-turn navigáciu
 • Nájdite trasu využitím vlaku, autobusu, metra alebo pešo
 • Pristupujte k aktuálnym dopravným informáciám v mestách po celom svete

Street View a zábery

 • Pomocou funkcie Street View si zobrazte 360-stupňové panoramatické zábery miest po celom svete
 • Zvnútra si pozrite viac ako 100 000 firiem
 • Zobrazte si satelitné zábery lokalít po celom svete vo vysokom rozlíšení

Používa sa jednoducho a ľahko

 • Úplne nový zážitok z používania Google Maps
 • Nové používateľské prostredie, ktoré bolo navrhnuté pre jednoduchšiu navigáciu
 • Pre objavovanie lokalít a prehliadanie výsledkov vyhľadávania môžte využiť gestá

Google Maps (App Store)

Tagged with →  
Share →