Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Počas prvý štyroch dní sa nový iPad dostal do rúk trom miliónom používateľov, ktorí ho okamžite podrobili rôznorodým záťažovým testom. Na viacerých diskusných fórach sa začínajú množiť informácie, o zvýšenom prehrievaní nového zariadenia. Prehrievanie, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobuje procesor A5X sa prejavuje hlavne pri vyššej grafickej záťaži – náročné 3D hry, benchmark testy ale aj pri surfovaní po internete využitím technológie 4G LTE.

Meranie teploty – vľavo Nový iPad, vpravo iPad 2

Holandský server tweakers.net podrobil nový iPad meraniu teploty pomocou infračervenej sondy. Meranie prebiehalo pri spustenom programe GLBenchmark, ktorý bežal na novom iPade a iPade 2 po dobu piatich minút. Nový iPad sa ohrial o 5,3 °C viac ako jeho predchodca. Štandardné testy v GLBenchmarku sú zamerané hlavne na grafický výkon zariadenia. Retina displej v novom iPade zaťažuje procesor niekoľko násobne viac ako v prípade iPadu 2. Najteplejšie miesto nového iPadu, ktorý bol počas merania položený na stole, dosiahlo teplotu 33,6 °C. Prehrievanie teda môže byť ešte výraznejšie pri iPade položenom na menej vodivom podklade (pohovka, posteľ a pod.).

Niektorí používatelia dokonca zaznamenali teplotné upozornenia od operačného systému iOS, v ktorom ich systém vyzýva, aby iPad pred jeho používaním pre istotu schladili. Oficiálne stanovisko firmy Apple zatiaľ nie je známe.

—-

Apple sa včera (20.3.2012) k údajnému problému prehrievania vyjadril prostredníctvom svojej hovorkyne, Trudy Muller. Tá uviedla, že nový iPad má fungovať bezproblémovo v rozmedzí operačných teplôt (v technických špecifikáciach je uvedený interval od 0 do 35 °C). Ak sú aj napriek tomu používatelia v tomto ohľade znepokojení, môžu kontaktovať program AppleCare.

K problému sa okrem viacerých stránok venujúcich sa oblasti Apple a IT, vyjadrila aj renomovaná zákaznícka spoločnosť Consumer Reports. Tá vraj pomocou termovízie zosnímala zadnú stranu nového iPadu, na ktorom bola 45 minút spustená hra Infinity Blade 2. Najteplejšie miesto podľa týchto meraní dosiahlo teplotu 113 °F – 45 °C, pri nabíjaní to bolo údajne až 116 °F – 46,67 °C. iPad 2 dosiahol pri rovnakých podmienkach teplotu iba 100,4 °F, čo je 38 °C. Rozdiel teplôt medzi druhou a treťou generáciou teda dosiahol 7 °C alebo 13 °F.

Všetky komentáre uznávaných médií hodnotia „problém“ prehrievania ako zanedbateľný. Samotná zástupkyňa organizácie Consumer Reports, Donna L. Tapellini uviedla, že najteplejšie miesto maximálne vyťaženého iPadu bolo značne teplé, no vôbec nie nepríjemne.

Tagged with →  
Share →