Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Rôznymi IT blogmi sa v posledných hodinách začala šíriť správa o údajnom plánovanom znížení ceny základného 11-palcového modelu MacBooku Air. Informáciu o tom, že Apple bude musieť v druhej polovici tohto roka znížiť cenu svojho ultrabooku z pôvodných 999 $ na 799 $ ako prvá priniesla nie príliš dôveryhodná stránka DigiTimes. Apple je údajne pod tlakom, ktorý súvisí so snahami Intelu. Ten chce v spolupráci s ostatnými výrobcami počítačov (Acer, Asus, HP a i.) v druhej polovici tohto roka na trh priniesť ultra-tenké notebooky v cenovej hladine okolo 700 $.

Aký je váš názor na údajné zníženie ceny 11″ MacBooku Air?

Apple momentálne v USA predáva 11-palcový 64 GB MacBook Air za 999 $, 128 GB verzia stojí 1 199 $. Za 13-palcový model so 128 GB zákazník zaplatí 1 299 $ a 256 GB model stojí 1 599 $.

Teraz si položme niekoľko jednoduchých otázok: Pôjde Apple sám proti sebe a tým, ktorí chcú investovať 800 $, predá radšej lacný MacBook Air, alebo zachová svoju doterajšiu cenovú politiku a ponúkne im nový iPad s Retina displejom? Dokáže terajšia cena MacBooku Air potenciálneho zákazníka presvedčiť, aby si radšej priplatil kvôli kvalitatívnym rozdielom? Myslím, že áno a z tohto dôvodu Apple určite radšej pôjde cestou inovovaného MacBook Air (s novými Ivy Bridge procesormi) a zákazníkom ho ponúkne za nezmenenú cenu. Istý je tiež fakt, že Apple sa v najbližšom čase bude sústrediť hlavne na predaj Post-PC zariadení a nie lacných notebookov. Lacný MacBook Air by bol priamym konkurentom iPadu a to určite nie je cesta, ktorou sa chce kalifornský gigant uberať.

Tagged with →  
Share →