Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Mac Pro

Oficiálna informácia o pozastavení predaja najvýkonnejších jablčných počítačov sa objavila koncom januára 2013. Apple v nej informoval, že počnúc 1.marcom 2013 pozastavuje predaj počítačov Mac Pro na území Európskej únie a v štyroch štátoch, patriacich do združenia voľného obchodu (Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Nórsko a Island). Dôvodom zastavenia predaja je nariadenie európskej komisie IEC 60950-1, ktoré vstúpi do platnosti práve 1. marca 2013. Európski distribútori, predávajúci produkty Apple v kamenných obchodoch, získali poslednú dodávku počítačov Mac Pro práve včera, 18. februára. Mimo územia Európskej únie bude Mac Pro dostupný bez obmedzení.

Mac Pro EU

Celý problém spočíva v nízkootáčkových ventilátoroch s veľkým priemerom, ktoré sú voľne dostupné a používateľ sa ich môže dotknúť. Spomínané nariadenie vyžaduje ventilátory, ku ktorým používateľ nemá z bezpečnostných dôvodov prístup. Ďalším dôvodom sú porty (USB, FireWire 800), ktorých konektory taktiež nie sú dostatočne chránené. Používateľovi tak podľa najnovšej smernice hrozí v prípade náhodného dotyku úraz, spôsobený elektrickým prúdom.

Počítač Mac Pro si od dnešného dňa do 1.marca, kúpite výlučne zo skladových zásob v kamenných predajniach. Európske webové stránky firmy Apple počítače zatiaľ zobrazujú (v súvislosti s informáciami o technických parametroch a cenách), no objednať si ich prostredníctvom online obchodu už nie je možné. Lokálni distribútori budú môcť  počítače Mac Pro predávať do vypredania skladových zásob (teda teoreticky aj po 1. marci 2013).

Príchod dizajnovo kompletne prepracovaných počítačov Mac Pro sa vo všeobecnosti očakáva v prvej polovici tohto roka. To by mohlo vysvetľovať fakt, že Apple sa namiesto splnenia požiadaviek európskych úradov, rozhodol dočasné stiahnuť súčasné modely Mac Pro zo svojej ponuky na území EU.

Tagged with →  
Share →