Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Ukončenie patentovej vojny medzi spoločnosťami Apple a HTC viedlo zahraničných reportérov k tomu, aby položili otázky podobného typu aj vedeniu juhokórejskej firmy Samsung Electronics. Vyjadrenie poskytol šéf mobilnej a IT divízie Shin Jong-kyun, ktorý médiám odkázal, že Samsung nič podobné nechystá.

Shin Jong-kyun

Spoločnosti Apple a Samsung, ktoré sú paradoxne v mobilnom priemysle partnermi a zároveň aj súpermi, vedú patentovú vojnu na štyroch kontinentoch od apríla 2011. Americký súd v tejto súvislosti nedávno vyriekol jeden zo zásadných rozsudkov, podľa ktorého musia Kórejci zaplatiť Američanom viac ako jednu miliardu amerických dolárov. Opačný verdikt sa objavil na starom kontinente. Britský súd je totiž toho názoru, že Samsung nekopíruje produkty firmy Apple a Američanom nariadil, zverejniť na svojej oficiálnej webstránke ospravedlnenie.

„Možno je pravda, že HTC sa rozhodlo platiť Applu 300 miliard wonov (276 miliónov dolárov) ročne, no u nás sa nič podobné nechystá.“, uviedol Shin Jong-kyun pre zahraničné média.

Tagged with →  
Share →