Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V prvej polovici novembra sa spoločnosť Samsung Electronics obrátila na americký súd so žiadosťou, aby jej právnici mohli nahliadnuť do dokumentov, ktoré sa týkajú nedávnej licenčnej dohody medzi firmami Apple a HTC. Súdca Paul S. Grewal dnes tejto žiadosti vyhovel v plnom rozsahu a výrobcovi iPhonu nariadil, aby Kórejcom poskytol spomínané informácie. Tie by podľa zástupcov Samsungu mohli hrať dôležitú úlohu, pri rozhodovaní o nutnosti stiahnutia niektorého z produktov z amerického trhu, v súvislosti s augustovou miliardovou sankciou. Ak totiž Apple poskytol konkurencii licenciu na niektorý zo svojich unikátnych patentov a na základe licencie bude poberať poplatky, podľa Samsungu nie sú potrebné žiadne ďalšie súdne opatrenia.

Sudcovské kladivo

Právni zástupcovia spoločnosti Apple súhlasili s poskytnutím upravenej verzie licenčnej dohody, v ktorej by boli vynechané finančné podmienky. Kórejci však chcú na základe výšky licenčných poplatkov určiť, do akej miery si používatelia cenia patenty kryté licenčnou dohodou. Aj keď sa sudca Grewal vyjadril v súvislosti s touto argumentáciou skepticky, Applu prikázal, aby spomínané detaily Samsungu poskytol. Finančné detaily licenčnej dohody však ostanú aj naďalej utajené, k nahliadnutiu ich dostanú iba právni zástupcovia firmy Samsung.

Najbližšie súdne pojednávanie v súvislosti s patentovou vojnou Apple verzus Samsung je naplánované na 6. december 2012. Apple nedávno požiadal, aby bol do práve prebiehajúej súdnej kauzy zaradený aj tablet Galaxy Note 10.1 a systém Jelly Bean. Samsung v týchto dňoch kontruje žiadosťou o zaradenie všetkých najnovších iOS zariadení, teda iPhonu 5, iPodu touch 5G, iPadu mini a štvrtej generácie iPadu s Retina displejom.

Tagged with →  
Share →