Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Populárne mobilné „kecátko“ Viber prichádza v týchto dňoch so zaujímavými novinkami, ktoré určite potešia jeho súčasných aj budúcich používateľov. Vývojári majú za sebou kus roboty a okrem nových funkcií v mobilnej verzii, je odteraz Viber dostupný aj ako klasická desktop aplikácia. Komunikácia sa automaticky synchronizuje naprieč mobilným telefónom a stolovým počítačom podobne, ako v prípade služby iMessage od firmy Apple. Výhodou bezplatnej aplikácie Viber je jej multi-platformnosť a teda širšie možnosti využitia. Používateľ Viberu môže odteraz bezplatne komunikovať s majiteľmi Mac, Windows, iOS, Android, Nokia, Windows Phone, BlackBerry a Bada  zariadení. Viber vraj v súčasnej dobe používa viac ako 200 miliónov používateľov (pozn. WhatsApp Messenger túto hranicu prekonal v marci 2012).

Spoločnosť Viber, ktorú založil americko-izrealský podnikateľ Talmon Marco, prináša okrem kompletne prepracovaných iOS/Android klientov a nových desktop verzií (Mac/Windows), aj vylepšenú kvalitu zvuku, video hovory, nové nálepky a možnosť preniesť si VoIP hovor z desktopu na mobilné zariadenie a naopak. Automatická synchronizácia zabezpečí korektné zobrazenie textovej komunikácie na mobilnom a domácom zariadení. Používateľ začne doma na svojom PC chatovať presne tam, kde komunikáciu ukončil na svojom iPhone, napríklad cestou z práce.

Viber pre desktop

Vizuálne zmeny v iOS/Android verziách sa dotkli najmä zobrazenia podrobných informácií o kontaktoch, kde navyše pribudol indikátor zobrazujúci či je daný používateľ práve online. Pribudli nové nálepky, ktoré si v poslednom období získavajú čoraz väčšiu popularitu. Aktualizovaná verzia mobilných klientov tiež prináša plnú lokalizáciu do Češtiny, Dánštiny, Gréčtiny, Fínštiny, Maďarčiny, Poľštiny, Švédčiny, Turčiny, Kórejčiny, Tajčiny, Vietnamčiny, Malajčiny a Indonézčiny. Novinkou je aj možnosť pridať krátky popis k práve posielaným fotografiám a videám.

Tagged with →  
Share →