Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

iPhone 5S

So zatiaľ nepotvrdenou informáciou dnes vyrukoval uznávaný server AllThingsD. Podľa jeho zdrojov sa tohtoročná jesenná mediálna prezentácia uskutoční 10. septembra. Tieto jesenné prezentácie sú už niekoľko rokov venované predstavovaniu nových generácií iOS zariadení, vrátane iPhonu.

AllThingsD:

Predstavenie prichádza vo veľmi dôležitom čase. iPhone síce stále produkuje pre Apple nemalé tržby, no jeho celosvetový podiel klesá v súvislosti s enormnou vlnou lacných Android zariadení a tiež kvôli neustále pretrvávajúcim sporom so spoločnosťou Samsung.

Podľa mnohých analytikov, by práve v súvislosti s vyššie uvedenými informáciami mal Apple predstaviť lacnejšiu verziu iPhonu, pomocou ktorej by chcel ukrojiť zo ziskov low-cost výrobcov mobilných zariadení. V súčasnosti sa Apple pokúša osloviť tento segment iba prostredníctvom iPhonu 4 a iPhonu 4S.

Nové jablčné zariadenia budú bežať pod operačným systémom iOS 7, ktorý bol predstavený počas tohtoročnej vývojárskej konferencie WWDC a v súčasnosti je už vo svojej testovacej fáze. Nová verzia systému prinesie radikálne zmeny v dizajne používateľského prostredia. Dizajn bude omnoho jednoduchší, plochší a bez známok skeumorfizmu. Okrem nového dizajnu nová verzia prinesie mnohé vylepšenia funkcionality – vylepšenú organizáciu fotografií, nové notifikácie, kontrolné centrum pre rýchly prístup k nastaveniam a ďalšie. iOS 7 bude okrem nových zariadení spolupracovať aj s mnohými staršími iGadgetmi.

V súčasnej dobe Apple taktiež testuje novú verziu operačného systému pre počítače Mac. Finálna verzia OS X Mavericks však ešte 10. septembra podľa AllThingsD hotová nebude.

Tagged with →  
Share →