Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

MacBook Pro Retina Teardown

Neprešlo ani 48 hodín a ľudia zo spoločnosti iFixit stihli kompletne rozobrať nový Retina MacBook Pro. Okrem iného zistili, že operačná pamäť je neoddeliteľnou súčasťou základnej dosky – jej neskorší upgrade teda nebude možný. iFixit opisuje tento najnovší prírastok do rodiny Mac ako najmenej opraviteľný a v tomto smere mu udeľuje 1 z 10 bodov.

MacBook Pro Retina Teardown

Apple vraj v tomto prípade použil pre iFixit všetky „nenávidené“ – nerozoberateľné súčiastky, ktoré zabalil do pekného balíčka. Vymieňať sa nebude dať v podstate nič, na čo sme boli pri týchto zaradeniach zvyknutí. Batéria nie je prichytená skrutkami, Apple ju na svoje miesto prilepil. V súvislosti s prilepenou batériou bude veľmi ťažké vymieňať trackpad, ktorého kabeláž sa nachádza priamo pod ňou. Retina displej je na svojom mieste nalisovaný a nechráni ho žiadne ochranné sklo. V prípade jeho poškodenia bude preto potrebné vymieňať kompletný vrchný diel notebooku.

MacBook Pro Retina Teardown

Dodávateľom SSD diskov je podľa zistení iFixit spoločnosť Samsung. Výrobcom Wi-Fi a Bluetooth 4.0 modulov je spoločnosť aBroadcom. O nízku hladinu hluku sa starajú dva asymetrické ventilátory, ktoré teplý vzduch vyháňajú otvormi, umiestnenými na viacerých miestach po bočných stranách notebooku.

zdroj: iFixit

Share →