Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Webom sa šíri čoraz viac neoverených informácií o chystanej veľkej aktualizácii mobilného operačného systému iOS 7. Po nedávnych „rošádach“ vo vedení Applu je jasné, že na čele vývoja systému iOS po novom stojí samotný šéfdizajnér jablčnej spoločnosti, sir Jonathan Ive. Šušká sa, že práve pod jeho vedením by iOS 7 mal priniesť kompletne prepracované používateľské rozhranie. Dnes je ťažké odhadnúť, aké zmeny v UI a či vôbec iOS 7 prinesie. Z radov odbornej verejnosti sa však v posledných mesiacoch čoraz častejšie ozýva kritika, ktorá systému iOS vyčíta zastaranosť a prílišnú uniformnosť.

Podľa informácii z prostredia spoločnosti Apple je vývoj iOS 7 v časovom sklze a v súčasnosti nie je vôbec isté, či bude veľká aktualizácia predstavená na tradičnom letnom podujatí WWDC 2013. Na pomoc vraj v tejto súvislosti boli povolaní inžinieri z divízie OS X. Podobná situácia nastala už v roku 2007, v období keď finišoval vývoj prvej generácie iPhonu a v tejto súvislosti meškalo vydanie OS X 10.5 Leopard.

Údajné problémy pri vývoji iOS 7 však v žiadnom prípade neprekážajú vzniku rôznym neoficiálnym konceptom, ktoré sa v poslednom období šíria internetom ako huby po daždi. Kým niektoré sa zameriavajú iba na určite fragmenty systému iOS, ten od Federica Bianco pokrýva hneď niekoľko oblastí mobilného systému. Kompletný prehľad navrhovaných zmien si môžte pozrieť v nasledujúcom videu, alebo si pozrite fotogalériu vo Flickr profile dizajnéra.

Tagged with →  
Share →