Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Zdá sa, že od minuloročnej smrti Steva Jobsa, nie je vo firme Apple osobnosť, ktorá by dokázala udržať na úzde ambicióznych ľudí s prenikavým talentom, ktorým nechýba sebavedomie a teda nie vždy dokážu korektne komunikovať a častokrát prekračujú svoje právomoci. Podľa posledných informácií, jedným z týchto super-talentov je aj doterajší šéf divízie iOS, Scott Forstall, o ktorom sa po Jobsovej smrti dokonca špekulovalo, ako o možnom nástupcovi Steva Jobsa na pozícii CEO Apple. Podľa vtedajších špekulácií má práve Scott Forstall prenikavé charakterové črty, ktoré ho predurčujú na vedúce pozície.

O tom, že sa s doterajším šéfom divízie iOS niečo deje, sa začalo šepkať v máji tohto roka, keď predal 95 % svojich akcií Apple. Média dnes hovoria o poslednej kvapke, ktorá spečatila jeho odchod z firmy Apple. Údajne to bola jeho neochota, podpísať sa pod ospravedlnenie, v súvislosti s nevydarenými Apple mapami v systéme iOS 6. Podľa Scottovho názoru, celý problém s mapami zbytočne nafúkli média. Spomínané ospravedlnenie nakoniec podpísal iba šéf spoločnosti Apple, Tim Cook. Problémy vraj zašli tak ďaleko, že Forstall nebol schopný vydržať v jednej miestnosti s Jonym Ive. Viacerí vyššie postavení manažéri pre média uviedli, že Forstallov odchod je pre nich pozitívom, keďže ten častokrát prekračoval svoje „územie“ a staral sa do vecí, do ktorých mu nič nebolo. Scott pracoval vo firme Apple od roku 1997 a firmu by mal opustiť v roku 2013. Jeho miesto prevezme práve spomínaný šéfdizajnér, Jonathan Ive, ktorý stojí za dizajnom väčšiny súčasných produktov firmy Apple. Scott Forstall by mal aj po svojom odchode dočasne pôsobiť ako Cookov poradca.

John Browett Scott Forstall

John Browett a Scott Forstall

Ďalším odídencom bude podľa poslednej tlačovej správy aj súčasný vedúci predaja, John Browett. Pôvodom Brit, ktorý vyštudoval univerzitu Cambridge sa na svojej vedúcej pozícii príliš neohrial. Predaju šéfoval iba od januára tohto roka, keď nahradil vtedajšieho šéfa Rona Johnsona. Podľa Applu by mali tieto zmeny viesť k zlepšeniu spolupráce medzi hardvérom, softvérom a službami. Tím ľudí okolo Browetta sa bude dočasne hlásiť priamo Timovi Cookovi.

V tlačovej správe sa spomína aj Edy Cue, ktorý by okrem softvéru a internetovej komunikácie mal po novom dohliadať aj na Mapy a Siri. Vývoj iOS a OS X bude viesť Craig Federighi a Bob Mansfield bude na čele novej skupiny s názvom Technológie. Tá by mala kombinovať všetky tímy, ktoré sa vo firme Apple zaoberajú bezdrôtovými technológiami.

Tagged with →  
Share →