Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na stránke Macworld UK sa objavila informácia, že operačný systém Mountain Lion, ktorý firma Apple vydala 25. júla 2012 sa “vyškriabal” na vrchol džungle systémov OS X. Podľa prieskumu analytickej spoločnosti Net Applications, ktorá zaznamenáva využitie operačných systémov na 40 000 internetových stránkach, do decembra roku 2012 bežal na 32 percentách všetkých počítačov značky Apple.

Mountain Lion

Týchto 32 % reprezentuje trojpercentný nárast podielu od novembra, kedy bol zaznamenaný 29 percentný podiel na všetkých Macoch pripojených online. Prírastok nastal hlavne prechodom z OS X 10.7 Lion, ktorý klesol z podielu 30% na 28%. Ďalší percentuálny bod odobral Mountain Lion systému OS X 10.6 Snow Leopard, ktorý je momentálne na druhom mieste s podielom 29%.

Computerworld porovnal Snow Leopard a Windows XP a prišiel s výsledkom, že oba systémy sa u používateľov tešia stále značnej obľube. Môže za to predovšetkým ich stabilita.

Net Applications nepredpokladá, že niektorý zo systémov OS X prelomí hranicu 50 percent používanosti. Je to predovšetkým kvôli súčasnému 12-mesačnému cyklu vydávania nových dôležitých aktualizácií systému OS X. Ak bude súčasný trend pokračovať aj naďalej rovnakým tempom, Apple by mal predstaviť novú beta verziu operačného systému OS X 10.9 v prvom štvrťroku a oficiálne ju uviesť v júli 2013.

Čo vy? Aký systém a prečo práve ten beží na vašich Macoch?

Tagged with →  
Share →