Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pamätníci si určite spomínajú na legendárny Polaroid SX-70, ktorý počas uplynulého tyždňa oslávil svoje 41. narodeniny. Už v roku 1972 tento kompaktný prístroj dokázal zachytené scény v priebehu niekoľkých sekúnd zobraziť vo forme plnohodnotnej farebnej fotografie. Dnes, keď už všetci vo svojich vreckách nosíme super-výkonné fotoaparáty, nikto sa príliš nezamýšľa nad tým, ako fotografia v posledných desaťročiach zmenila spôsob, akým vnímame svet okolo seba.

Apple nám to pripomína v najnovšej televíznej reklame, v ktorej prezentuje iPhone a jeho vynikajúci fotoaparát. Reklamný spot navyše pripomína fakt, že „iPhone zachytí každý deň viac fotografií, ako akýkoľvek iný fotoaparát.“ Toto tvrdenie sa opiera dlhodobé prvenstvo iPhonu v počte zachytených a odoslaných fotografií na sieti Flickr. Navyše je potrebné podotknúť, že táto štatistika nezohľadňuje ohromné množstvo fotografií, ktoré denne vznikajú prostredníctvom svetovo najpopulárnejších foto-aplikácií, ako napríklad Instagram.

iPhonu v súčasnej dobe patria prvé tri priečky (v poradí iPhone 4S, iPhone 5 a iPhone 4), v oblasti obľúbenosti fotoaparátov na sieti Flickr. Jediným vážnejším „protivníkom“ na tomto poli je digitálna zrkadlovka Canon EOS 5D Mark II, ktorej cena sa pohybuje na úrovni 2000 €. Svetovo najväčší výrobca kompaktných fotoaparátov však v poslednom období zaznamenal výrazný pokles ziskov, práve v súvislosti s enormnou obľúbenosťou fotoaparátov v mobilných telefónoch.

Podľa môjho názoru jednu z najvydarenejších reklám od firmy Apple za posledné obdobie, si môžte pozrieť prostredníctvom priloženého videa. Ako ste na tom s fotografovaním? Používate radšej plnohodnotný fotoaparát, alebo vám už podobne ako mne kompaktný foťák zapadá prachom niekde v zásuvke?

Tagged with →  
Share →