Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple dnes registrovaným vývojárom poslal iOS 6.1 beta 2. Druhá betaverzia sa v Dev Centre objavila spolu s predbežnou verziou softvéru pre set-top box Apple TV a podľa dostupných informácií opäť nepriniesla žiadne významné novinky.

iOS 6.1 Reset Ad ID

Za zmienku stojí iba nové tlačidlo „Reset Advertising Identifier“ v sekcii Reklama v Nastaveniach systému iOS 6. Apple totiž spolu s iOS 6 priniesol tzv. Advertising Identifier (Reklamný identifikátor), ktorý v šiestej verzii nahradil kontroverzný UDID – unikátny identifikátor každého iOS zariadenia. Reklamný identifikátor nie je konštantný, nie je osobný a využívajú ho iba reklamné siete, ktoré pomocou neho vedia efektívne zacieliť reklamu.

V aktuálnej verzii systému iOS 6.0.1 sa nachádza sekcia Reklama (Nastavenia -> Všeobecné -> Informácie -> Reklama), v ktorej je momentálne dostupný iba prepínač „Obmedziť sledovanie“. Novinkou by teda malo byť spomínané tlačidlo, pomocou ktorého si používateľ akoby vymaže históriu navštívených lokalít a upraví svoj reklamný identifikátor na pôvodnú hodnotu.

iOS 6.1 - Passbook

Vylepšenia sa po prvý krát od svojho uvedenia v iOS 6 dočkala aj aplikácia Passbook. Pri prvom spustení sa používateľovi objaví podrobný popis pre tých, ktorí sa s Passbookom stretávajú po prvý krát. Jednoduchý popis bol síce dostupný aj v súčasnej verzii, no zmizol hneď po tom, ako si používateľ kúpil prvú položku v aplikácii. Popis v iOS 6.1 je uložený ako jedna z položiek aplikácie, ktorá môže byť používateľom manuálne odstránená. Nachádza sa tu aj tlačidlo „Apps for Passbook“, ktoré používateľa nasmeruje do konkrétnej sekcie v App Store.

Tagged with →  
Share →