Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pred pár dňami Apple rozposlal svojim vývojárom testovaciu verziu operačného systému Mac OS X 10.7.3 s označením build 11D36. K vydaniu firma neposkytla žiadne oficiálne detailne informácie, no vývojárov upozornila aby svoju pozornosť venovali hlavne dokumentom uloženým v službe iCloud, ďalej aplikáciám Adresár, iCal, Mail, Safari a Spootlight.

HiDPI

Už nejaký čas sa internetom šíria neoverené informácie o tom, že Apple pracuje na softvérovej podpore pre Retina displeje, ktoré by sa vraj mali objaviť v novej produktovej línia počítačov Mac (či pôjde o notebooky alebo stolné počítače, zatiaľ jasné nie je). Benzín do ohňa ohľadom týchto špekulácií priliala spomínaná nová verzia operačného systému Mac OS X 10.7.3, v ktorej vývojári našli rozlíšenie s označením HiDPI (Retina displej). Zmienka o rozlíšení HiDPI sa objavila už v júli tohto roka a v postupne vychádzajúcich aktualizáciách (určených pre vývojárov) je toto špecifické rozlíšenie zobrazené a znovu skryté. Z tohto faktu je možné usúdiť, že Apple naozaj pracuje a vyvíja softvérovú podporu pre pripravovaný nový hardver, ktorý by sa mohol objaviť už začiatkom roka 2012.

Podľa servera MacRumors:

Kým odstránenie spomínaného rozlíšenia by mohlo znamenať krok späť v úsilí Apple implementovať HiDPI Retina displej do Mac OS X, v prípade spoločnosti Apple ide o bežný proces – aktivovať a následne deaktivovať novú funkciu, na ktorej firma práve pracuje. Môžme teda predpokladať, že Apple aktívne pracuje na tejto novej vlastnosti pre Mac OS X.

Ľudia zo servera RazorianFly dokonca v poslednej verzii Mac OS X 10.7.3 ß objavili image súbor s Retina rozlíšením, čo by znamenalo, že už nasledujúca aktualizácia Mac OS X Lion by mohla priniesť podporu pre Retina displeje. Ak túto špekuláciu rozvinieme s predpokladom, že Mac OS X 10.7.3 by mal byť oficiálne dostupný začiatkom roka 2012, môžme filozofovať o tom, že nové Mac zariadenia s Retina displejom by nás mohli prekvapiť už veľmi skoro.

Tagged with →  
Share →