Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

YouTube Capture je ďalšia aplikácia od spoločnosti Google, pre majiteľov iOS zariadení – presnejšie pre majiteľov iPhonu a iPodu touch. Google v posledných dňoch „chŕli“ jednu iOS novinku za druhou. Koncom minulého týždňa sa v App Store konenče objavili oficiálne Google mapy a niekoľko dní pred tým bol aktualizovaný iOS klient YouTube. V súvislosti s aplikáciou Google Maps pre iOS je treba spomenúť, že za prvých 48 hodín si ju stiahlo rekordných 10 miliónov používateľov, čo ju okamžite katapultovalo na vrchol rebríčka bezplatných aplikácií v App Store.

Podľa analytikov však mapy od Googlu nemali významný vplyv na zvýšenú inštaláciu systému iOS 6. Po vydaní nových iOS máp sa podľa analytickej spoločnosti Chitika zvýšil podiel zariadení využívajúcich iOS 6 iba o 0,2 % (zo 72,77 na 72,94 %). Dá sa teda povedať, že málokto z majiteľov iZariadení čakal s inštaláciou nového systému dovtedy, kým sa doň vrátia mapy od Googlu.

Dnešná novinka má iOS používateľom zjednodušiť zdieľanie svojich videí. Pomocou YouTube Capture jednoducho nahrajú, upravia a následne uploadnú svoje videá. Klipy je možné orezať, pridať k nim vlastnú zvukovú stopu, korigovať ich farby a následne ich odoslať priamo na YouTube alebo ich zdieľať na sociálnych sieťach Facebook, Twitter či Google+. Používateľ môže použiť video, ktoré má uložené vo svojom iZariadení alebo svoj klip natočí priamo pomocou YouTube Capture.

YouTube Capture (App Store)

Tagged with →  
Share →