Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V priebehu dnešného dňa sa na rôznych zahraničných stránkach objavili informácie o tom, že firma Apple umožnila americkej televízii ABC nakrútiť dokument, týkajúci sa pracovných podmienok vo výrobných halách spoločnosti Foxconn. Firma Apple bola v poslednej dobe terčom kritiky a rôznych mediálnych útokov v súvislosti s údajnými neľudskými pracovnými podmienkami v spoločnosti Foxconn, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov Apple.

Foxconn

Spoločnosť Apple v tejto súvislosti podnikla okrem toho dnešného, niekoľko významných krokov, keď napríklad o pomoc použiadala aj nezávislú asociáciu, zameriavajúcu sa na dodržiavanie pracovných podmienok. Fair Labor Association už v Číne vykonáva nezávisle audity, ktoré sa budú okrem Foxconnu konať vo viacerých spoločnostiach, patriacich do zoznamu dodávateľov firmy Apple. Nedávne správy od prezidenta asociácie pritom hovoria o nadpriemerných pracovných podmienkach ľudí, pracujúcich vo firme Foxconn.

Reportér spomínanej americkej televízie, Bill Weir mal možnosť po prvý krát nazrieť do výrobných hál firmy Foxconn spolu s kamerou a jeho reportáž s názvom „Nightline“ si diváci budú môcť pozrieť už 21. februára večer. Už dnes si však z úvedenej reportáže môžte pozrieť krátku ukážku:

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Tagged with →  
Share →