Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Firma Apple v stredu 7. marca spolu s novým iPadom predstavila aj dizajnovo nezmenenú tretiu generáciu multimediálneho prehrávača (alebo ak chcete set-top boxu), ktorý po novom podporuje prehrávanie obsahu vo vysokom rozlíšení. Okrem HD filmov bude nová Apple TV prehrávať obsah zo serverov Netflix, Vimeo a bude tiež zobrazovať fotografie a ďalší obsah zo služby iCloud. Prostredníctvom služby iCloud bude odteraz možné zakúpiť si filmy alebo seriály vo vysokom rozlíšení a tie priamo zo serverov Apple prehrávať na Full HD televízore pomocou Apple TV.

Zmeny sa dočkalo aj užívateľské prostredie, ktoré zjednodušuje prístup k multimediálnemu obsahu a svojim vzhľadom sa čoraz viac podobá klasickému dizajnu z iOS zariadení. Systém iOS bol pre Apple TV vyvíjaný tak, aby v plnej miere vynikol samotný obsah. Pomocou funkcie AirPlay je možné zrkadlenie obrazu posledných modelov iOS zariadení (iPhone 4S, iPad 2 a nový iPad).

Používatelia Apple TV majú v súčasnej dobe k dispozícii v obchode iTunes Store viac ako 15 000 filmov (niektoré už aj so slovenským dabingom), viac ako 90 000 častí seriálov a desiatky tisíc hudobných albumov. Okrem videí zo serveru Netflix sú na Apple TV už tradične dostupné videá Youtube alebo fotografie zo stránky Flickr.

Nové užívateľské prostredie majú k dispozícii aj užívatelia súčasnej verzie Apple TV. Stačí si už dnes stiahnuť bezplatnú aktualizáciu softvéru. Jediným rozdielom medzi Apple TV 2G a 3G je podpora Full HD rozlíšenia v novej generácií zariadenia. Nový prehrávač Apple TV by mal byť v Spojených štátoch dostupný už 16. marca za nezmenenú cenu 99 $.

Záznam z celej prezentácie si už môžte pozrieť na oficiálnej stránke Apple.

Tagged with →  
Share →