Bezplatné Mac OS X Aplikácie vhodné pre začínajúcich Mac používateľov

Transmission (zadarmo)

Jednoduchý open source BitTorrent klient pre užívateľov Mac OS X.

 

VLC Player (zadarmo)

Prehrávač (nielen) video súborov, zvládajúci aj formáty, s ktorými si neporadí natívny Mac OS X prehrávač.

NeoOffice (zadarmo)

Plnohodnotná bezplatná alternatíva kancelárskeho balíka.

 

The Unarchiver (zadarmo)

Jednoduchý program, s ktorým rozbalíte niekoľko druhov archívov (Zip, RAR, 7-zip, Tar, Gzip, Bzip2).

Evernote (zadarmo)

Osobný poznámkový blok, v ktorom si môžte zaznamenať rôzne typy poznámok a pripomienok, od textových cez fotografie až po zvukový záznam. Záznamy sú automatický synchronizované aj s vašimi iZariadeniami, prostredníctvom bezplatných iOS aplikácií.

Magican for OS X (zadarmo)

Nástroj pre optimalizáciu systému Mac OS X. Vývojári tvrdia, že táto aplikácia vám pomôže optimalizovať váš systém vo všetkých potrebných oblastiach vrátane čistenia disku od nepotrebných logs a dočasných súborov, odstránenia nepotrebných súborov jazykovej podpory, monitorovania systému v reálnom čase – ukazujúc využitie CPU a informácií o diskových jednotkách, aplikácia tiež zobrazí zoznam nainštalovaných aplikácií a podobne.

HandBrake (zadarmo)

Aplikácia, ktorá vám pohodlne vytvorí „Apple Friendly“ video súbor s ľubovoľného nepodporovaného video formátu. Užívateľ má k dispozícii rôzne prednastavené video výstupy, ako napríklad formát pre aplikácu iTunes alebo zariadenia iPhone, Apple TV, iPod Touch a podobne.

Gimp (zadarmo)

Bezplatná alternatíva k programom ako Adobe Photoshop, Pixelmator či Acorn. Grafický editor Gimp ponúka takmer rovnakú funkcionalitu ako profesionálne programy.

Gimp for Mac