Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Debut nového smartphonu od spoločnosti Apple plánovaný na piatok 14.októbra 2011 prilákal pred značkové obchody Apple obrovské zástupy ľudí po celom svete, nevynímajúc ten najväčší v USA na Piatej Avenue v New Yorku.

iPhone 4S Lines NY

Apple Store na 5th Avenue v New Yorku

Dnes bol spustený predaj iPhonu 4S v USA, Kanade, Austrálii, Veľkej Británii, Francúzku, Nemecku a Japonsku. Obchody začali nové dvakrát rýchlejšie zariadenie s inteligentným hlasovým asistentom Siri a novou 8MP kamerou predávať o 8:00 ráno miestneho času. V Spojených štátoch amerických pred Apple obchodom na Piatej Avenue v New Yorku sa tvorí obrovský zástup ľudí tiahnúci sa pozdĺž dvoch strán bloku, ktorí čakajú na svoj nový iPhone 4S. Tento dlhý zástup, ktorý bičuje aj dosť nepriaznivé počasie, sa podarilo odfotiť a natočiť jednému z čitateľov stránok Apple Insider o 7:30 ráno miestneho času. Pre porovnanie na svoj nový iPhone 4 pred rokom čakal zástup tiahnucí sa pozdĺž štyroch strán bloku, no v tom čase bolo omnoho priaznivejšie počasie.

iPhone 4S Lines NY

Nový iPhone 4S je dostupný v bielej a čiernej farbe s kapacitou 16GB, 32GB a 64GB. Ceny v USA sa začínajú na úrovni $199 s dvojročnou viazanosťou.

Tento rok je po prvý krát nový model iPhonu ponúkaný až tromi zmluvnými mobilnými operátormi, oproti iba jednému AT&T, ktorý bol partnerom spoločnosti Apple od roku 2007 pri vydaní prvého modelu iPhonu. Tento krát iPhone 4S ponúkajú aj americké spoločnosti Verizon a Sprint.

Austrálčania boli prví na svete, ktorí si mohli kúpiť nový iPhone 4S v obchodoch Apple. Stránky TechGuide boli pri tom v meste Sydney, kde sa rovnako ako v USA vytvárali od skorého rána dlhé zástupy, ktoré už nedočkavo mávali na zamestnancov Apple pred začiatkom predaja. Zákazníci mali v rukách letáky s novými modelmi iPhonu 4S, ktoré im mali pomôcť pri kúpe toho najvhodnejšieho modelu.

Veľa záujemcov sa radšej rozhodlo postaviť sa do rady pred obchodmi Apple, ako by mali čakať na dodanie zariadenia objednaného prostredníctvom online objednávok, ktoré boli veľmi rýchlo vypredané. Skladové zásoby určené na predbežné on-line objednávky boli veľmi rýchlo vyčerpané a momentálne sa termíny dodania pohybujú okolo dvoch týždňov, preto sa viacerí rozhodli si nový iPhone zaobstarať fyzicky v kamenných obchodoch.

Apple začiatkom tohto týždňa na svojich stránkach uviedol, že bol prekonaný rekord v pred-objednávkach iPhonu 4S v prvý deň, kedy dosiahli úctyhodných 1 milión objednávok. Toto číslo prevýšilo množstvo pred-objednávok iPhonu 4 predávaného v roku 2010 o 600 000 kusov.

Analytici predpokladajú, že iPhone 4S uvedený na trh tento víkend sa stane svetovým trhákom v predvianočnej nákupnej sezóne, rovnako aj počas nového roka. Predpovede analytikov z Wall Street uvádzajú 3 milióny predaných kusov počas prvého víkendu a ďalších 25 miliónov do konca roka 2011.

zdroj: www.appleinsider.com

Tagged with →  
Share →