Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Google dnes oficiálne oznámila akvizíciu americkej spoločnosti Motorola Mobility. Samotné odkúpenie bolo iniciované pred niekoľkými mesiacmi, no vyžadovalo si povolenia od niekoľkých medzinárodných jurisdikcií v Európe, Číne a Spojených štátoch.

Akvizícia bude mať samozrejme za následok niekoľko personálnych „turbulencií“ v exekutíve amerického výrobcu mobilných telefónov. Google oznámil, že v pozícii šéfa skončí Sanjay Jha a jeho funkciu prevezme Dennis Woodside z exekutívy firmy Google.

Google Motorola Akvizícia

Vyjadrenie šéfa Googlu, Larryho Pagea:

Je všeobecne známe, že ľudia zvyknú preceňovať význam technológií v krátkodobom hľadisku a naopak, technológiu podceňujú z hľadiska dlhodobého. Mnohí dnešný noví online používatelia, doteraz nikdy nepoužívali osobný počítač a onedlho budú môcť jedným dotykom na mobilnom telefóne, platiť svoje účty. Práve preto je najvyšší čas, stať sa súčasťou mobilného odvetvia a som si istý, že Dennisovi sa spolú s ľuďmi od Motoroly podarí vyvinúť novú generáciu mobilných zariadení, ktoré v najbližších rokoch zlepšia kvalitu nášho života.

Motorola spolupracuje so spoločnosťou Google už od roku 2009, kedy začala vo svojich mobiloch používať open-source operačný systém od firmy Google. V čase, keď Google oznámil svoj plán na odkúpenie spoločnosti jeho zástupcovia vyjadrili názor, že táto akvizícia by mu mala pomôcť zlepšiť úroveň systému Android. Je potrebné dodať, že Google sa prostredníctvom tejto kúpy dostane ku zhruba 17 000 mobilným patentom (a ďalších 7 000 patentov je vraj v štádiu schvaľovania).

Share →