Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Google konferencia I/O 2012, ktorá v týchto chvíľach prebieha v San Franciscu v budove Moscone West (pred dvoma týždňami sa tam konala konferencia WWDC 2012), priniesla niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je určite nový 7-palcový tablet Nexus 7, ktorý spoločnosť Google vyvinula v spolupráci s firmou ASUS. Tablet s operačným systémom Android 4.1 Jelly Bean sa má na pulty predajní dostať v priebehu nasledujúceho mesiaca (júl 2012) a jeho cena sa bude začínať na úrovni 199 $.

Google Nexus 77″ tabket s kapacitou 8GB si kúpite za 199 $

Nexus 7 ponúkne displej s rozlíšením 1280 x 800 px, poháňať ho bude výkonný 4-jadrový procesor Tegra 3 od spoločnosti Nvidia. O grafický výkon sa postará 12-jadrový grafický čip. Tablet tiež disponuje 1 GB operačnej pamäte, prednou kamerou, Wi-Fi, Bluetooth a near-field konektivitou. O uloženie dát sa postará 8 alebo 16 GB internej flash pamäte. Samozrejmosťou je tiež vstavaný akcelerometer a gyroskop. Tablet váži neuveriteľných 340 g (nový iPad váži 650 g) a Google udáva výdrž batérie 9 hodín – pri sledovaní HD filmov, alebo 300 hodín v Stand-by móde.

Google pri prezentácii tabletu kládol dôraz na jeho výbornú schopnosť poslúžiť ako elektronická čítačka – prítomní hostia si mohli prezrieť niekoľko interaktívnych prvkov posledného vydania magazínu Shape. Prostredníctvom platformy Google Play bude mať používateľ k dispozícii širokú ponuku multimediálneho obsahu – filmy, knihy, aplikácie a podobne. Zákazník si za základný 8 GB model zaplatí spomínaných 199 $, 16 GB verzia bude stáť 249 $ a Google ku každému tabletu „pribalí“ celovečerný film Transformers a 25 $ poukážku na nákup v obchode Google Play.

Tagged with →  
Share →