Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Apple podľa stránky AllThingsD oficiálne kúpil firmu Chomp, ktorá v roku 2009 spustila zaujímavý startup projekt, pomocou ktorého si užívateľ na ich webovej stránke môže vyhľadať a prehľadným spôsobom vybrať želanú iOS alebo Android aplikáciu. Apple chce údajne vo svojom online obchode s aplikáciami využiť Chomp expertízy a technológiu vyhľadávania.

Chomp Logo

Po prvý krát sme sa o službe vyhľadávania iOS aplikácii od firmy Chomp dozvedeli v roku 2009, odvtedy však svoje zameranie rozšírili aj na aplikácie Android. V súčasnej dobe v súvislosti s vyhľadávaním Android aplikácií firma Chomp zmluvne spolupracuje aj so spoločnosťou Verizon. Toto partnerstvo sa však v súvislosti s dnešnou akvizíciou stáva viac menej neaktuálne.

Akceptujeme fakt, že súčasné zmluvné dohody ostanú v platnosti bez akýchkoľvek zmien, no akonáhle sa ukončí proces prestupu pracovníkov firmy Chomp na „palubu“ spoločnosti Apple, budú všetky tieto zmluvné vzťahy s najväčšou pravdepodobnosťou ukončené, rovnako ako aj všetky samostatné produkty spoločnosti.

Na spravodajských stránkach Bloomberg.com sa objavila informácia, že spoločnosť Apple za túto akvizíciu zaplatí 50 miliónov amerických dolárov a samotný IT gigant už túto skutočnosť potvrdil aj oficiálne.

Firma Apple je známa občasnými akvizíciami spoločností, menšieho rozsahu, keďže viac ako na veľkosti firmy jej záleží na talente a schopnostiach tamojších ľudí. Už začiatkom tohto roka firma Apple odkúpila firmu Anobit, izraelského výrobcu flash pamätí za 390 miliónov $.

zdroj: AllThingsD, Bloomberg

Tagged with →  
Share →