Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Čierny piatok je v USA každoročne veľkou udalosťou. Obchodníci v tento deň otvárajú skoro ráno (niektorí otvárajú už o polnoci) a ponúkajú svojim zákazníkom viac ako zaujímavé zľavy, kvôli ktorým sú ľudia ochotní čakať v dlhokánskych rádách a následne sa v obchodoch tlačiť akoby šlo o život. Vďaka oficiálnemu Apple Online Store sa tento ošiaľ tohto roku dostane aj k našim českým susedom.

Čo vlastne americký „Black Friday“ znamená a ako vznikol? Každoročne je dňom, ktorý nasleduje po americkom sviatku Vďakyvzdania. Pôvodne tento názov vznikol vo Filadelfii, kde charakterizoval deň, kedy sa do ulíc po sviatku Vďakyvzdania vydalo enormné množstvo ľudí a zvýšila sa premávka na uliciach. Názov vznikol okolo roku 1966 a používať mimo Filadelfie sa začal približne v roku 1975. Neskôr sa ako vysvetlenie používala alternatíva, že tento deň je začiatkom predvianočných zliav a vianočných nákupov.

Detaily tohtoročného čierneho piatku v českom Apple Online Store zatiaľ nepoznáme, no s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o zľavy na iPadoch, iPodoch a počítačoch Mac, navyše s bezplatnou dopravou. Pre porovnanie sa môžme pozrieť na zľavy, ktoré Apple poskytol minulý rok na americkom Apple Online Store, keď boli všetky Mac počítače – iMacy a notebooky MacBook Pro a MacBook Air zľavnené o 101$ (asi 1900 Kč), iPad o 41$ (približne 770Kč), iPod Touch o 21$ (cca 395Kč) a iPod Nano o 11$ (čo je asi 205Kč).

Táto jednodňová akcia je tento rok naplánovaná na piatok 25.november, teda ak v súčasnosti zvažujete kúpu akéhokoľvek produktu značky Apple (a máte známeho v Českej republike), môže pre vás byť čierny piatok tou pravou príležitosťou pre kúpu.

Share →