Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Po dlhšej dobe vám prinášame krátky príspevok, určený pre milovníkov kvalitnej fotografie. Firma Datacolor, výrobca profi snímacích zariadení, určených na kalibráciu farieb na monitoroch a televízoroch, vydala iOS aplikáciu, ktorá by užívateľom mala pomôcť s korekciou farieb na iPade, prípadne na iPhone, či iPode Touch.

SpyderGallery

Aby sme boli exaktní, Datacolor nekalibruje farby displeja iOS zariadenia ako by mnohí očakávali, namiesto toho kalibračný nástroj Spyder zosníma aktuálny farebný profil vášho iZariadenia a následne pomocou aplikácie SpyderGallery vykoná farebnú korekciu vašich fotografií. Samotná aplikácia spolupracuje iba so snímacím zariadením od firmy Spyder, ktoré si fanúšikovia fotografie môžu objednať na oficiálnej stránke firmy Datacolor.

Bezplatná aplikácia SpyderGallery spolu so snímacím zariadením Spyder je pre fotografov aspoň akou takou náplasťou pri súčasných obmedzených možnostiach kalibrácie farieb displeja na iOS zariadeniach a dáva im aspoň čiastočnú možnosť, využiť iPad na prezentáciu svojho portfólia.

Share →