Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Určite mi dáte za pravdu, že najvýznamnejším momentom tohtoročnej konferencie WWDC v oblasti predstavovania nového hardvéru bolo predstavenie MacBooku Pro novej generácie s 15-palcovým Retina displejom, hrúbkou 18 mm, váhou 2 kg a 7-hodinovou výdržou batérie. Apple tak opäť raz preskočil svoju konkurenciu a notebook s rozlíšením 2880×1800 pixelov a s hustotou 220 zobrazovacích bodov na palec je prvým svojho druhu na trhu.

WWDC 2012 - MacBook Pro 2012 - Retina

Nie všetkým používateľom však notebook s 15-palcovým Retina displejom vyhovuje a mnohí by privítali aj jeho 13-palcovú verziu. Internetom sa opäť raz šíria špekulácie o tom, či Apple plánuje nový „Retina“ segment prenosných počítačov rozšíriť. S neoverenou správou „zhodou okolností“ prichádza čínsky analytik Ming-Chi Kuo, zo spoločnosti KGI Securities, ktorý na základe informácií „od svojich zdrojov“ predpovedá, že výroba 13″ Retina MacBook Pro by sa mala začať v septembri 2012. Na trhu by sa mal potom tento útlejší súrodenec objaviť v priebehu októbra.

Aj keď 13-palcový Retina MacBook Pro by určite potešil mnohých potenciálnych zákazníkov, dá sa len veľmi ťažko uveriť tomu, že Apple bude „sabotovať“ predaj 15-palcového modelu a o niekoľko mesiacov po jeho predstavení, ľuďom ponúkne jeho zmenšenú a teda aj lacnejšiu verziu. Navyše Apple nikdy neberie ohľad na to, čo by potenciálneho zákazníka potešilo. Apple v poslednom období určuje smerovanie technologického priemyslu a len veľmi málokedy načúva potrebám zákazníkov. Podľa môjho názoru sa teda skôr ako v roku 2013 ďalšieho „Retina“ zariadenia nedočkáme. Apple totiž potrebuje určitý čas na vyhodnotenie úspechu (resp. neúspechu) terajšieho 15-palcového modelu a do ďalších „Retina“ zariadení sa pustí až na základe tejto analýzy.

Tagged with →  
Share →