Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Tim „Captain“ Cook, ako ho dnes nazval jeden zo zahraničných serverov, sa dnes v čínskom Pekingu stretol s tamojšími úradníkmi a počas svojej pracovnej cesty dokonca stihol v jednej z Apple predajní zapózovať spolu so svojimi fanúšikmi niekoľkým fotografom. Cook dnes navštívil Činu po prvý krát, od nástupu do pozície šéfa spoločnosti Apple. Jeho návšteva súvisí so stále rastúcim významom Činy, ktorá sa pomaly ale isto stáva číslom 1 pre odbyt jablčných produktov.

CEO Apple Tim Cook stihol počas svojej návštevy spolu s fanúšikmi zapózovať fotografom

Hovorkyňa firmy Apple, Carolyn Wu pre Wall Street Journal potvrdila, že Tim Cook dnes absolvoval „významné stetnutia s čínskymi úradníkmi“. Zástupkyňa Apple ďalej uviedla, že Čína je pre firmu Apple veľmi dôležitá a v tejto súvislosti sa tešia na ďalšie investície a celkový rast na tamojšom trhu v budúcnosti.

Mnohé média dnes špekulovali o skutočnom zámere Cookovej návštevy v Číne. Mnohí si myslia, že išlo o stretnutia so zástupcami najvýznamnejších čínskych mobilných spoločnosti China Telecom a China Unicom, ktoré sú v súčasnej dobe partnermi Apple. Wu však odmietla podať akékoľvek bližšie informácie, týkajúce sa spomínaných pracovných stretnutí.

Tim Cook je reálne prvým CEO spoločnosti Apple, ktorý osobne navštívil Činu. Prostredníctvom nedávno vydanej biografie Steve Jobs od Waltera Isaacsona sme sa totiž dozvedeli, že Steve Jobs nikdy ako CEO Apple Čínu nenavštívil.

zdroj: CultOfMac

Tagged with →  
Share →