Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Na trhu sa v súčasnej dobe nachádza hneď niekoľko helikoptér a iných robotických mechanizmov, ktoré sú kontrolované pomocou iOS zariadení. Tento spôsob zábavy je čoraz populárnejší. Aj keď trh je zdá sa celkom nasýtený, existuje ešte relatívne dostatočný priestor na inovatívne a nápadité produkty.

Skupina vývojárov známa tiež ako Romotive dokazuje tieto tvrdenia prvým iPhone/iPod Touch poháňaným (aj ovládaným) robotickým zariadením s názvom Romo.

Romo by Romotive

Romo – pasák pohybujúci sa pomocou dvoch iOS zariadení

Romo je plne motorizovaný robot, ktorý je riadený aj poháňaný iOS zariadením. Toto pásové vozidlo na svojom podvozku nesie iPhone (iPod Touch), pričom komunikácia medzi oboma zariadeniami je zabezpečená prostredníctvom audio konektora. Po zasunutí iOS zariadenia do pripraveného stojanu, sa robot stane ovládateľný pomocou iOS aplikácie, ktorá beží na druhom iZariadení (môže to byť napríklad aj iPad alebo MacBook). Touto aplikáciou nielen že robota ovládate, no dokáže prenášať aj audio-vizuálny signál. Detailnejšie informácie si môžte pozrieť v nasledujúcom videu:

Na vývoji robota sa podieľa Peter Seid a Nguyen Phu – známi tiež pod značkou Romotive. Celý projekt financuje spoločnosť Kickstarter, ktorá do projektu investovala už 32 000$. Robot je zatiaľ iba v beta (testovacej) verzii a verejnosti by mal byť k dispozícii v priebehu niekoľkých mesiacov.

zdroj: www.idownloadblog.com

Tagged with →  
Share →