Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosti Adobe a Apple si nie sú vždy navzájom naklonené. Apple napríklad stále ignoruje zaradenie Adobe Flash technológie na iOS platformu čo určite celej veci neprispieva. Bez ohľadu na ich spoločnú históriu, tieto dve spoločnosti stále ostávajú nepriateľmi.

Adobe Reader for iOS

 

Firma Adobe aj napriek tomu pred pár dňami vydala svoju populárnu aplikáciu Adobe Reader aj pre iOS zariadenia. Aplikácia umožní prezeranie rôznych typov PDF súborov, vrátane chránených alebo spadajúcich do kategórie Adobe LiveCycle Rights Managment.

Tu je oficiálny popis aplikácie Adobe Reader:

Adobe Reader je bezplatným celosvetovým štandardom pre spoľahlivé zdieľanie a prezeranie dokumentov vo formáte PDF na rôznych platformách a zariadeniach. Umožňuje jednoduché a efektívne prezeranie širokej škály PDF súborov, vrátane PDF portfólií, PDF chránených heslom alebo Adobe LiveCycle Rights Managment súborov. Od teraz je aplikácia k dispozícii aj pre iPad, iPhone a iPod Touch. Adobe Reader umožňuje rýchlu a vysoko-kvalitnú interakciu s PDF súbormi…

Je celkom zrejmé, že v súčasnosti na iOS zariadeniach existuje niekoľko aplikácií tretích strán, ktoré dokážu čítať PDF dokumenty. Napríklad aj aplikácia iBook od Applu to dokáže úplne bez problémov. No pre tých, ktorí pracujú aj s chránenými PDF dokumentami, je Adobe Reader slušnou voľbou.

Adobe Reader je dostupný prostredníctvom AppStore pre iPhone a iPad zadarmo.

Tagged with →  
Share →