Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Pokúšali ste sa už niekedy otvárať archívne súbory na iPhone alebo iPade? Súbory s koncovkou .zip a .rar obsahujú jeden alebo viacero súborov (dokumenty, fotografie a pod.), ktoré sú zbalené (archivované) a pred ich použitím je potrebné ich rozbaliť. Aj keď možnosti úpravy a práce s archívmi sú na iOS zariadeniach do značnej miery obmedzené, existuje jednoduchý spôsob, ako „zbalené“ súbory otvárať a prezerať si ich obsah. V dnešnom krátkom príspevku si povieme ako na to.

  • Z App Store si stiahnite a nainštalujte bezplatnú aplikáciu WinZip.
  • Ak sa v prílohe vašej emailovej správy objavia Zip (.zip alebo .zipx), Rar, alebo 7z súbory, alebo si tieto súbory stiahnete z webovej stránky, pomocou aplikácie WinZip, ich jednoduchým spôsobom otvoríte a prezriete si ich obsah.
  • Vyhľadajte .zip (alebo .rar) súbor, ktorý chcete otvoriť (napríklad v  prílohe emailovej správy), zvoľte možnosť Otvoriť v aplikácií WinZip.

WinZip pre iOS

  • Aplikácia WinZip nielenže umožňuje prezerať si všetky typy dokumentov (Office, iWork), no poradí si aj so zaheslovanými archívmi a ponúkne možnosť prezrieť si alebo upravovať dané súbory v externej aplikácii (napr. Pages pre iOS).

WinZip pre iOS (App Store)

Tagged with →  
Share →