Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Firma Nuance práve predstavila významný prírastok do rodiny programov „Dragon“, určených na diktovanie pre operačný systém Mac OS X. Aplikácia Dragon Express prináša funkciu rozpoznávania reči (a hlasové príkazy) priamo do vášho Menu baru, čím sa vlastne stáva obdobou hlasového asistenta Siri z mobilného operačného systému iOS 5.

Mnohí špekulovali o tom, že práve technológia spoločnosti Nuance „poháňa“ službu rozpoznávania reči v službe Siri, po tom ako sa objavila v iOS 5 na iPhone 4S. Nový prírastok v rodine Dragon v podobe hlasových povelov na Macoch je preto veľkou novinkou.

Dragon Express

Aplikácia Dragon Express funguje tak, že po stlačení klávesovej skratky alebo kliknutím na ikonu v Menu bare Mac OS X užívateľ jednoducho oznámi, že je pripravený hovoriť a aplikácia za neho následne spraví rôzne jednoduché úlohy, ako posielanie emailov, vyhľadávanie na Googli, aktualizuje statusy na sociálnych sieťach a podobne. Užívateľ tiež môže aplikáciu použiť na diktovanie textu v aplikáciach ako Pages, MS Word for Mac, alebo iných, ktoré akceptujú zadávanie textu.

Je zaujímavé sledovať, ako sa „sci-fi žáner“ postupne dostáva do nášho reálneho života. Veď v dnešnej dobe už za vás vaše auto bezpečne zaparkuje, pribrzdí ak je na ceste nebezpečenstvo, smartphone vám poradí, čo si vziať na seba, alebo váš počítač za vás vyhľadá niečo na Googli, či napíše a odošle email.

Tagged with →  
Share →