Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Neubehlo veľa času odvtedy, čo sme zmienili hru Zachraň šneka a brnianske štúdio Alda Games sa chváli ďalším titulom – Sýrový svět. Či oprávnene, na to sme sa pozreli bližšie.

Po otvorení Sýrového světa na hráča „vybehne“ krátky komix, ktorý osvetľuje základnú príbehovú líniu hry. Malým a milým myškám došli zásoby jedla a aby sa vyhli hladu, musia niečo urobiť. V tomto prípade majú jedinú možnosť. Vstúpiť do obrovského domu a tam objaviť syr, ktorý ich zachráni pred hladomorom.

Alda Games - Syrový Svět

Tak sa hráč dostáva do útrob 7 lokácií, kde je nútený riešiť rôzne logické hlavolamy. Celkovo ich je 35. Niektoré sú jednoduchšie, iné zaberú trošku viac času, závisí od hráčových schopností. Chvályhodný je aj, že ak sa nebodaj niekde zaseknete, hra nekončí, môžete jednoducho riešiť úlohy v inej miestnosti a následne sa k ďalšiemu levelu vrátiť neskôr.

Hra je postavená na „point-and-click“ ovládacom princípe, nič zložité a pochopiteľné aj pre tých najmenších. Napokon, ide o typickú casual puzzle hru, ktorá má osloviť čo najširšie publikum. Dôležité je však každú úroveň odohrať s čo najmenším počtom dotykov na obrazovke. Čím menej, tým lepšie a vyššie skóre v Top Players rebríčku.

Alda Games - Syrový Svět

Z grafického hľadiska sa nedá hre nič vytknúť (až na to podivné „škúlenie“ myšky, keď sa dostane k syru). Grafika je digitálna, ale pritom si zachováva taký ten „cartoonovský“ ráz. Zaujímavá je aj hudba, k hre sa hodí, je nevtieravá, ale zase, sánka z nej hráčovi nepadne. Ale o to hre ani nejde. Sýrový svět má byť príjemnou kratochvíľou, ktorá dokáže ponamáhať mozgové závity. A takou aj je.

Hru si môžete stiahnuť za 1,79 € na App Store.

Tagged with →  
Share →