Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

V App Store sa dnes objavili dve významné aktualizácie klientov sociálnych sietí – veľký update aplikácie Twitter pre iOS prináša viac ako 12 úplne nových funkcií a aktualizovaný Google+ už plnohodnotne spustíte aj na Retina obrazovke nového iPadu.

Povedzme si teda niekoľko slov o novom Twitteri pre iOS. Medzi jeho zásadné novinky patria napríklad notifikácie vybraných používateľov, ktorých sledujete, vylepšená funkcia automatického dokončovania pri vyhľadávaní, prepracovaný bol aj samotný spôsob notifikácií a možnosť priameho sledovania interaktívneho obsahu. Pri ťuknutí na tvíte s odkazom, smerujúcim na video zo stránky Kickstarter, Vimeo alebo Etsy sa obsah objaví priamo v aplikácií Twitter bez toho, aby bola spustená ďalšia aplikácia. Nový Twitter zobrazí súhrn článkov, vybraných webových stránok (The Atlantic), bez nutnosti spúšťať webový prehliadač. Zoznam podporovaných webov sa má postupne rozširovať a možnosť zobrazovať interaktívny obsah sa postupne objaví aj vo webovom rozhraní sociálnej siete.

Twitter for iOS 4.3

Medzi ďalšie novinky určite patrí prepracovaný spôsob notifikácií, ktoré odteraz iOS používateľa upozornia na nový tvít, retvít osôb, ktoré sleduje. Táto možnosť sa dá prispôsobiť osobitne pre každého zo zoznamu sledovaných. Potešia aj maličkosti ako napríklad, plnohodnotné „push“ notifikácie pod status barom (aj keď aplikáciu práve používate) bez nutnosti navštíviť Notifikačné centrum, či zobrazenie používateľského profilu potom, ako tapnete na jeho avatarovi a aby sa nezabudlo, Twitter má odteraz aj nové logo.

Čo sa týka novej verzie iOS aplikácie Google+, tá prináša plnú kompatibilitu s Retina displejom nového iPadu. Používateľské rozhranie je na iPade veľmi prehľadné a minimalistické – primárne ho tvoria obrázky. Podobne jednoduché používateľské prostredie priniesla minulý týždeň aktualizovaná iPhone verzia aplikácie Google+. Podľa kritikov tieto pozitívne zmeny môže mať „na svedomí“ talentovaný vývojár Kevin Rose, ktorého služby si firma Google nedávno objednala.

Google+ iPad UI

Odteraz univerzálna (tú istú aplikáciu spustíte na iPhone aj iPade) aplikácia Google+ prináša okrem spomínanej kompatibility s iPadom aj podporu pre klasické Google+ Udalosti (s podporou GPS lokalizácie), používateľ odteraz môže vo svojich príspevkoch používať fotografie priamo zo svojho iGadgetu, aplikácia prináša aj podporu pre tzv. Google+ Hangouts – video konferenčné hovory, ktorá sa navyše dajú prostredníctvom funkcie AirPlay streamovať na veľkej obrazovke HDTV. Novinkou sú aj nové gestá, pomocou ktorých môže používateľ jednoducho komentovať príspevky, či zdieľať príspevky zo svojej časovej osi.

Google+ Hangouts on iPad

Tagged with →  
Share →