Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Spoločnosť Google aktualizovala svoju bezplatnú aplikáciu Google Earth pre iOS zariadenia. Do novej verzie populárneho programu bola implementovaná sekcia „Priestorové zobrazenie budov“. Google tak priniesol 3D mapy na iOS zariadenia skôr ako Apple, keďže systém iOS 6 majú zatiaľ k dispozícii iba registrovaní vývojári.

Google Earth for iOS with 3D

V súčasnej dobe aplikácia obsahuje štrnásť svetových veľkomiest. Nájdete medzi nimi  napríklad San Francisco, San Diego, Los Angeles, Charlotte, Portland, Tuscon, Tampu či Rím alebo Ženeva, ako jediné mestá, ktoré sa nenachádza na území Spojených štátov. Google bude postupne ponuku miest rozširovať. Trojdimenzionálne zobrazenie je však dostupné iba pre majiteľov iZariadení s procesormi A5 a A5X, teda iPad druhej a tretej generácie a iPhone 4S. Na starších zariadeniach sa možnosť 3D zobrazenia v aplikácii neobjaví.

Google Earth vs. iOS 6 Maps

Google Earth vs. Mapy v iOS 6 (zdroj: AppleInsider)

Americkí AppleInsider porovnali detailnosť 3D zobrazenia v aplikácii Google Earth verzus Mapy v nadchádzajúcom iOS 6. Z horeuvedených fotgrafie si môžte všimnúť, že Google Earth 7.0.0 ponúka pri trojrozmernom vykresľovaní o niečo nižšiu úroveň detailov, ako v prípade novej aplikácie Mapy, ktorá bude natívnou súčasťou systému iOS 6.

Tagged with →  
Share →