Chceš byť súčasťou blogu MacWeb.sk?

Napíš akýkoľvek článok (novinku, bleskovku, návod, review, recenziu) a pošli ho na info@macweb.sk!

Podľa agentúry Reuters sa na federálnom súde v San Franciscu dnes poobede miestneho času stretnú zástupcovia spoločností Apple (Tim Cook) a Samsung (Choi Gee-Sung), aby pod dozorom tamojších sudcov rokovali o možnom patentovom prímerí.

Spoločnosť Apple „vykopala vojnovú sekeru“ v apríli minulého roka, keď kórejského výrobcu zažalovala za porušovanie viacerých patentov, týkajúcich kopírovania vzhľadu a „pocitu z používania“ ich iPhonu a iPadu. Firma Samsung kontrovala podaním žalôb, podľa ktorých zas Apple neoprávnene využíva patenty (technológia 3G a podobne), ktoré sú jej majetkom. Súdne spory sa tak ťahajú už 14 mesiacov.

iPhone 4 vs. Galaxy S

Samsung Galaxy S vs. iPhone 3G – podobnosť čisto náhodná! 🙂

Napriek dlhotrvajúcim sporom možno dnes tejto kauze svitá na lepšie časy. Obe spoločnosti sa v poslednej dobe na adresu tohto druhého vyjadrovali o niečo miernejšie ako v minulosti (Steve Jobs bol v tejto súvislosti ochotný rozpútať termonukleárny konflikt a kvôli víťazstvu minúť posledný cent firmy Apple – pozn. red.). Tim Cook sa nedávno vyjadril, že jeho spoločnosť nenávidí konflikty a on osobne sa radšej dohodne, aby sa jeho zamestnanci mohli konečne naplno venovať svojej práci. Samsung sa v poslednej dobe prejavuje v podobnom duchu – jeho Galaxy S III prichádza s viacerými dizajnovými zmenami a jeho najnovší reklamný spot už nenapáda a nezosmiešňuje fanúšikov a zákazníkov firmy Apple.

Bude preto veľmi zaujímavé sledovať tieto dvojdňové mediačné rozhovory. Ich záver ponúka najrôznejšie variácie možnej dohody. Do úvahy pripadá aj široká multi-licenčná dohoda, ktorá by obom spoločnostiam dala prístup k ich vzájomnému intelektuálnemu vlastníctvu. Aký je váš názor? Dohodnú sa? …alebo budú naďalej míňať svoje prostriedky a čas?

Tagged with →  
Share →